• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ngrohëja me grurë

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer


Gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Sonntags zeitung shkruan:
Gruri do te mund te perdorej per ngroheje!
Me qe cmimi i grurit po bie,kurse cmimi i naftes po rritet,gjermanet do te mund te ngroheshin me djegien e grurit.Kostoja e 2,5 kg grure bujkut do te i kushtonte 20 cent,kurse cmimi i naftes eshte 3-4 here me i larte,prandaj 2,5 kg grure do te perfitonin nxehtesine e 1litri nafte.Por gazeta le nje dileme rreth djegejes se grurit ,me pyetjen:A mund te digjet gruri,kur ne disa vende njerez vdesin nga uria?
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Ngrohëja me grurë

:O Nuk e kuptoj mire kete "zbulim"
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Ngrohëja me grurë

Interesante..
 
Top