• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nick Cave: Rock n’ rolli duhet të jetë ofendues

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


“Grinderman është ofendues, por kjo kështu duhet të jetë rock and rolli” ka shpjeguar Nick Cave. Frontmeni i grupit “Grinderman”, legjendari Nick Cave thotë se nuk brengoset pse projektin e tij të ri e konsiderojnë ofendues sepse fyerja është edhe poenta e rock n’ rollit.

“Nganjëherë tekstet kalojnë në një territor në të cilin thjesht nuk dëshiron të këndosh. Është ofenduese dhe kjo i fyen njerëzit dhe polarizon publikun”, tha Cave dhe vazhdoi: “Disa njerëz e pëlqejnë këtë gjë, disa e urrejnë. Disa njerëz mendojnë që “Grinderman” është ide e mire. Disa mendojnë që me të vërtetë është ide e keqe. E gjithë kjo është mirë sepse kjo është ajo çka duhet të jetë rock n’ rolli”, ka shpjeguar Cave motivet e tij për fillimin e projektit të pazakonshëm të ri me Warren Ellis, Marty Casey dhe Jim Sclavunos, me të cilët para pak kohe ka publikuar albumin e ri “Grinderman 2”.
 
Top