• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Një apartament prej 5 metra katrorë, 50 mijë euro

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Romë, 2 tetor - Një apartament në një zonë shumë të banuar të Romës shitet 50 mijë euro, por e veçanta e tij është se ka një hapësirë prej vetëm 5 metrash katrorë.

Pra vlera e metrit katror është plot 10 mijë euro.

Lajmin e bëri të ditur "Il Giornale", në një artikull të titulluar "Në Romë tani jetohet si minjtë. Në shitje shtëpia 5 metra katrorë".

Është e vërtetë se zona në të cilën ndodhet apartamenti është shumë e mirë, mes Panteonit dhe sheshit Venecia. Por, a mjafton kjo për të jetuar në një vend ku nuk di nga të rrotullohesh?
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Një apartament prej 5 metra katrorë, 50 mijë euro

pak kushtoka... ne qender te romes kushtojne me miliona euro apartamentet..
ky me siguri do te shitet sepse perdoret si magazine nga ndonje nga dyqanet e famshme te zones
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Një apartament prej 5 metra katrorë, 50 mijë euro

Sikur po blen vend për tu varrosur në Colosseo lol
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Një apartament prej 5 metra katrorë, 50 mijë euro

As per te mbajtur drute nuk ben ky
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Një apartament prej 5 metra katrorë, 50 mijë euro

pak kushtoka... ne qender te romes kushtojne me miliona euro apartamentet..
ky me siguri do te shitet sepse perdoret si magazine nga ndonje nga dyqanet e famshme te zones
ti mos perto :D Lexoje komplet artikullin jo vetem titullin :D
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Një apartament prej 5 metra katrorë, 50 mijë euro

Me mire me ble ca jan ato si tip autobusi me jetu aty oce oce......
Qef o qef aty ne Rulo :D Imagjino ti bo gili-vili aty tu u perplas neper xhamat e Rulos :p hiihihih
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Një apartament prej 5 metra katrorë, 50 mijë euro

nuk eshte faji im qe kam Imagjinate te zgjeruar :p lool Ocee Ocee aty neper Xhamat e rulos :p ahahhahaha
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Një apartament prej 5 metra katrorë, 50 mijë euro

lexova cfare eshte shkruar ketu..cfare ka qe nuk te bind tek ajo qe kam shkruar une ?:)
po apartament 5 Metra katror 50 Mij euro Te duken pak ty ? :pp lool
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Një apartament prej 5 metra katrorë, 50 mijë euro

po apartament 5 Metra katror 50 Mij euro Te duken pak ty ? :pp lool
atehere po flasim per qenderen e romes, ku nje appartamentino kushton me miliona euro.. sigurisht keto 5 mt katror qe gazeta i quan apartament, nuk jane apartament, sepse askush mund te jetoje brenda.. sigurisht eshte shkruar per te ironizuar cmimet absurde te apartamenteve ne rome, por ajo qe une kam dashur te them me lart eshte qe duke pare zonen ne te cilen ndodhen keto 5 mt dhe cmimet qe qarkullojne ne ate zone atehere them qe nuk eshte per tu cuditur qe kushton aq..
 
Top