• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Një djalë i vogël

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Një
djalë i vogël iu ngjit nënës së tij në kuzhinë një natë derisa ajo po
bënte gati darkën dhe ia dorëzoi një copë letre ku ky kishte shkruar
diçka në të.

Nëna pasi i thau duart me përparësen e saj filloi ta lexojë copëzën e letrës ku shkruante:

Për kositjen e kullosës: 5 euro
...
Për pastrimin e dhomës sime këtë javë: 1 euro

Për atë që kam shkuar në dyqan për ty: 0.50 euro

Për atë që e kam ruajtur vëllanë e vogël derisa ti ishe në shitblerje: 0.25 euro

Për hedhjen e mbeturinave në kontejner: 1 euro

Për sjelljen e një dëftese të mirë: 5 euro

Për fshirjen dhe rregullimin e oborrit: 2 euroGjithsej më ke borxh: 14.75 euro
Hëmm!
Nëna filloi ta shikonte të birin derisa ai rrinte pranë saj dhe sikur
ia lexonte kujtimet që i silleshin asaj nëpër kokë. Ajo e kapi lapsin,
e ktheu së prapthi letrën që e kishte shkruar i biri dhe shkroi:


Për nëntë muaj që të kam bartur në bark derisa ti rriteshe: falas (gratis)


Për të gjitha netët që kam ndenjur pa gjumë, jam kujdesur dhe jam lutur për ty: falas
Për të gjitha kohët e zahmetshme dhe për të gjithë lotët që më ke shkaktuar ti përgjatë viteve: falas

Për të gjitha netët e mbushura plot tmerr dhe shqetësimet që kam pasur: falas


Për lodrat, ushqimin, teshat madje edhe fshirjen e hundëve tua: falas, bir.

Kur t’i mbledhësh krejt këto, çmimi i dashurisë sime për ty është: falasKur
përfundoi së lexuari atë që kishte shkruar e ëma, sytë iu mbushën me
lot dhe duke e shikuar drejt në sy të ëmën i tha: “Nënë, vërtet të dua
shumë”. E mori lapsin dhe me germa të mëdha shkroi në letër: “E PAGUAR”.
 
Top