• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Një haker anonim mori emrin Robin Hood

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Një haker anonim mori emrin Robin Hood, në vendlindjen e tij në Letoni, pasi i dorëzoi televizionit shtetëror dokumente sekrete nga bankat dhe firmat shtetërore.


Hakeri, i cili përdor pseudonimin Neo, sipas pamjes së tij nga heroi i filmit “Matrix”, thotë se dëshiron që edhe qytetarët ta dinë se kush po pasurohet nga recesioni në Letoni, njofton BBC.

Qeveria dhe policia është vënë në ndjekje të tij për prishjen e sigurisë.

Hakeri anonim thotë se ka në posedim më shumë se shtatë milionë dokumente të besueshme tatimi nga shërbimet e ndryshme shtetërore.

Besohet se Hakeri jeton në Britani.

Udhëheqësi i televizionit shtetëror Ilze Nagla thotë se ai tashmë ka mbërritur kult statusin në Lituani. /Telegrafi/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Një haker anonim mori emrin Robin Hood

sa te zgjut jan me boooo
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Një haker anonim mori emrin Robin Hood

Qenka burre/djale i mire dreqi. Nuk i beka presion per te perfituar, po thjesht e ben per ti demaskuar tek populli. :)
 
Top