• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Një hoxhë "rebel", më ndryshe

Gi de Masha

The untochables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
15,179
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Më bëri përshtypje kjo intervistë me hoxhë, Drilon Gashin, studiues, njohës dhe analist i mirë i fesë ...
Për mendimet e tij, BIK e ka shkarkuar nga detyra...

Ndiqeni videon,

 
Last edited:

COB

IllyrianMuslim
Anëtar
Apr 6, 2016
Postime
891
Pikët
18
Më duket se ky ligjeron më shumë filozofi Islame se sa Islamin si fe. Feja dhe filozofia dallojnë në interpretim. Pas shiizmit dhe vehabizmit, mirë se na erdhe rryma Mutenzile, ose Rryma Kuraniste.
 
Top