• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Një qytet Italian ndalon minifundet

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

Një qytet në jug të Italisë ka ndërmend të dënojë gratë për shkak të veshjes së fustaneve shumë të shkurta, dekolteve të hapura ose pantallonave me bel të ngushtë.
Autoritetet në Castellammare di Stabia, afër Napolit, planifikojnë të vënë gjoba në të holla për veshjen provokative.
Autoritetet e qytetit planifikojnë të dënojnë veshjen fustaneve të shkurta dhe dekolteve “të thella” me shumën prej 500 euro, ndërsa për pantallonat me bel të ngushtë do të dënohen si burrat ashtu edhe gratë.
Ky vendim është pjesë e “41 rregulloreve që çdo qytetar i mirë duhet t’i respektojë” ndërsa këtë rregullore dëshiron ta aplikojë kryetari i qytetit, Luigi Bobbio, anëtar i një partie të djathtiste.
 

Ksanthi

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 15, 2010
Postime
177
Pikët
0
Përgjigje e: Një qytet Italian ndalon minifundet

Smbushin dhe keta italianet .Eh kohe krize tani nga do ti nxjerri leket shteti.
 

guesto

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 25, 2010
Postime
23
Pikët
0
Përgjigje e: Një qytet Italian ndalon minifundet

Kur lexova titullin e temes mendova mos ishte gje Vatikani....
 

shadow

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 21, 2010
Postime
15
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Një qytet Italian ndalon minifundet

tani ec e kupto ti cpo behet. Ne 1 vend ndalohen minifundet, ne 1 tjeter ndalohen shamite e myslymaneve dhe percet ne fytyre. Spo dine femrat e shkreta si te vishen. Ne meshkujt personalisht jemi kunder ketij ligjit kunder minifundeve.;))
 

shadow

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 21, 2010
Postime
15
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Një qytet Italian ndalon minifundet

shadow: exactly, ne pike te hallit jena :)

Do fillojme te veshim pantallona me funde siper si koperativistet e dikurshme.
aman se i bie qe ne meshkujt te veshim fustanelle si ne kohe te turkut keshtu si e nise ti. Me mire lere fare se ne Shqiperi nuk besoj se do kete ndo1her ligje te tilla.
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,463
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Një qytet Italian ndalon minifundet

aman se i bie qe ne meshkujt te veshim fustanelle si ne kohe te turkut keshtu si e nise ti. Me mire lere fare se ne Shqiperi nuk besoj se do kete ndo1her ligje te tilla.
Sbehet fjale per shqiperine :)

Ktu ku jetoj un prsh do te doja te dilte nje ligj per kto gjipsit rumune te mos veshin ato fundet e gjata qe i terheqin zvarre, ma shpifin.
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,009
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Një qytet Italian ndalon minifundet

gjeje qe te ben me teper per te qeshur dhe qe tregon absurditet eshte fakti ne cilen komune eshte marre ky vendim . ne nje komune te napolit!!!! napoli nihet si rrethi me i keq i italise per gjithcka dhe me absurdja eshte se jane te paret politikanet vete qe behen trasgresore te vendimeve te tyre..
duan te bejne moral imoralet!!!pfff
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,505
Pikët
113
Përgjigje e: Një qytet Italian ndalon minifundet

Sbehet fjale per shqiperine :)

Ktu ku jetoj un prsh do te doja te dilte nje ligj per kto gjipsit rumune te mos veshin ato fundet e gjata qe i terheqin zvarre, ma shpifin.
Sorry Roxy,po pse ku do i fusin stekat me cigare keto rumunet???? nen minifund..........bie ne sy jo per noi gjo hahahahahaha
@mary
Je shume e sakte;))
 

Saura

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 25, 2010
Postime
2,644
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Një qytet Italian ndalon minifundet

Mary jane te paret per la''fuitina'':p

Ketu ku jam une ''zone plazhi'' nuk ecen dot rruges me makine me familjen se nuk ke nga ta kthesh koken ,mbush me burra e gra me minifunde :p
qe nga transvetite brazilliane e deri tek çupkat e reja nga gjithe bote :pte zeza te bardha
Nganjehere kur ka kohe del policia per ti larguar :p
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Një qytet Italian ndalon minifundet

sa ligj i rende per ato qe do e zbatojne kete ..sidomos ato qe do gjobisin femrat :p hahahaha nejse demokracia i ka keto ....... nejse..mendoj se vetem veshja ska ligje....

ps.vetem meshkujt me pantallona bel poshte si duroj dot..kur i del mbrapa.....jan bere me keq se femrat..
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Një qytet Italian ndalon minifundet

ishalla i ndalojne me hece edhe neper qytet,haha lol
 
Top