• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Një shans i dytë është dobësi e karakterit apo logjikim me gjakftohtësi ?

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,570
Pikët
113
Vendndodhja
Nje shans i dyte, Dobesi e karakterit apo llogjikim me gjakftohtesi ?
 

ToNi

Super Anëtar
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
95
Pikët
33
Vendndodhja
41.1533° N, 20.1683° E
Re: Nje shans i dyte, Dobesi e karakterit apo llogjikim me gjakftohtesië

nuk mund te kthesh nje pergjigje ksaj teme kshu ne ajer, gjithcka varet nga situatat
 

clizia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 17, 2009
Postime
298
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e dikujt
Titulli: Nje shans i dyte, Dobesi e karakterit apo llogjikim me gjakftohtesië

varet nga mundesia qe duhet dhe mund te japesh.
une per cdo lloje mundesie te dyte jam pak skeptike, dikush qe e ka humbur shancin e pare, kush e thote qe te dyten here nuk do e riperseris te njejten gje.
une spara lejoj te me lendojne dy here, njeher mjafton(se shume rralle jane ata qe me lendojne po kur e bejne, caspita, e bejne tamam :( )
kurse per tradhetin, ska shanc te dyte, as per genjeeshtren kurreeeeeee
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
A besoni ne dashurine apo shancen e dyt ne jet

A besoni ne dashurin apo shancen e dyt ne jet? A po mendoni edhe ju dashurija falet vetem nje her ! Une per vete kam mendimin qe njeriu qe dashuroj nje her nuk do mundem ta harroj apo ta zevendsoj me dike tjeter dikur ..Cfare mendoni ju ? = :)
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: A besoni ne dashurine apo shancen e dyt ne jet

Dashuria e pare eshte nje iluzion,ne jete ndodh qe dashurohesh jo vetem nje here.Nuk mjafton te jete dikush i/e bukur,duhet te jete edhe kimia e perbashket.
 

e panjohura

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 2, 2010
Postime
8,015
Pikët
113
Vendndodhja
Atje ku më le!
Përgjigje e: A besoni ne dashurine apo shancen e dyt ne jet

Personalisht nuk besoj ne shancin e dyte!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,246
Pikët
113
Përgjigje e: A besoni ne dashurine apo shancen e dyt ne jet

Cdo njeri e meriton nje shance te dyte,ne jete!
Por per dashurine JO.
Tashti perse vetekuptohet,dhe eshte vetem ceshtje kohe derisa te harrohet ose zvenitet pak e nga pak deri ne nje enderr kalimtare.
lg
 

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Përgjigje e: A besoni ne dashurine apo shancen e dyt ne jet

Ashtu sic jepet mundesi ne gjithe aspektet e jetes ... jepet dhe dashurise kshu qe mendoj qe mundesi qe te jepet s;eshte e thene vetem dashuria pare dashuria pare ;)
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: A besoni ne dashurine apo shancen e dyt ne jet

Dashuria e parë mbaron aty ku fillon, pra një iluzion që të mbetet deri në momentin kur e kupton se tani vërtet po dashuron. Dashuria e parë nuk harrohet për faktin se po i prek gjërat për herë të parë, je naiv/e, je i drejtë, je i pastër dhe normalisht mendon se nuk do ketë një herë të dytë. Pra larg telenovelave dhe filmave me happy end, realiteti është ndryshe dhe i patjetërsueshëm :)
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,962
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: A besoni ne dashurine apo shancen e dyt ne jet

Nje lidhje sado e forte te jete , qellon qe te mbaroje , kurse fakti qe jeta vazhdon , do te thote se eshte gjithmone mundesia qe te dashurohesh prape .

E shfrytezon apo jo , varet ne deshiren e njeriut , por kjo eshte zgjedhje dhe jo pamundesi .

Besoj ne dashuri te para te dyta te treta , vetem qe te jete e vertete , pra te kete ndershmeri ndaj vetes dhe tjetrit .
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,962
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: A besoni ne dashurine apo shancen e dyt ne jet

Nese qellon te ndahesh nga ajo dashuria e vetme ti Belle per nje x arsye , çfare ben , nuk e do burrin qe marton me pas kshu , apo nuk quhet dashuri pastaj ?

Ashtu i bie me qene i/e ve pa u martu akoma . :p
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: A besoni ne dashurine apo shancen e dyt ne jet

daniel00 per te dashuru nje her dashuron, flirte pasionante , spontane emm kalon pse jo aventura lol
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,962
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: A besoni ne dashurine apo shancen e dyt ne jet

A e kape pyetjen apo i fluturove persiper . -mendon-
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: A besoni ne dashurine apo shancen e dyt ne jet

Nese qellon te ndahesh nga ajo dashuria e vetme ti Belle per nje x arsye , çfare ben , nuk e do burrin qe marton me pas kshu , apo nuk quhet dashuri pastaj ?

Ashtu i bie me qene i/e ve pa u martu akoma . :p
Ok meqe ste duk pergjigje e para, po ta bej ketu ta shohesh me qarte lol

Me natyren qe kam un.deja e kam te veshtire te them *j'taime * ok?

2- ne jet njeriu kalon plot experienca duke kerkuar gjithmon me te miren** dmth x person qe te pershtatet ( nje jet do kalosh)

3- un kur dua dike jap maximumin per ate person ..gje qe smund te ndodhi me kedo.... dhe kjo eshte dhe pergjigja qe ti kerkove!

4 -definitive..kur dashuron dike..ma mer mendja qe ke mar vendimin me te rendesishem ne jete..dhe nje dit ..se gjera qe ndodhin jan..ndodh (ndahesh, ai/ajo vdes, apo fatkqesi te ndryshem) pak rendesi ka..Dashurine e pare se zevendeson kurre asnje tjeter e asgje ne bote..!
Per mua mendoj se kur te them *Te dua* eshte dicka me shume vlere e jo thjeshte sex , pasion apo nje nate romantike ext, ext

Jeta do vazhdoje po dicka qe e ke ndiere, se zevendeson me asgje tjeter ..ne kete rast *Dashurine e pare* :)
 

malick

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
106
Pikët
0
Përgjigje e: A besoni ne dashurine apo shancen e dyt ne jet

A besoni ne dashurin apo shancen e dyt ne jet? A po mendoni edhe ju dashurija falet vetem nje her ! Une per vete kam mendimin qe njeriu qe dashuroj nje her nuk do mundem ta harroj apo ta zevendsoj me dike tjeter dikur ..Cfare mendoni ju ? = :)
Ke te drejte, dashurohet vetem njehere ne jete, dhe me ate dashuri vdes.
dhe kjo ndodh kur je shume i ri apo e re.

te tjerat quaji cfar te duash, pasione, aventura, sex, por dashuri jo.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
15,332
Pikët
113
Përgjigje e: A besoni ne dashurine apo shancen e dyt ne jet

nuk e besoj, he po me zuri ne shancen e dyte do i jipja edhe te treten ;))
 
Top