• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Një tjetër skizmë në Kishën Orthodhokse?

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
34,566
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Një tjetër skizmë në Kishën Orthodhokse?

Nuk ju pelqejne me Rusiqkave, bubajkat e Fanarit.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
10,498
Pikët
113
Përgjigje e: Një tjetër skizmë në Kishën Orthodhokse?

Nuk ju pelqejne me Rusiqkave, bubajkat e Fanarit.
E kishin paralajmëruar:

Russian Orthodox Church will ‘cut ties’ with Constantinople if it makes Ukrainian Church independent

Kisha ruse në Ukrainë ka bërë të njëjtën gjë si edhe Patriarkana dhe Kisha Greke në Shqipërinë e Jugut dhe më gjerë dhe kisha serbo-sllave me Shqiptarët Orthodhoksë në ish-Jugosllavi. Më kujtohet ajo shprehja, gatuar në kuzhinat e Moskës.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
34,566
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Një tjetër skizmë në Kishën Orthodhokse?

E kishin paralajmëruar:

Russian Orthodox Church will ‘cut ties’ with Constantinople if it makes Ukrainian Church independent

Kisha ruse në Ukrainë ka bërë të njëjtën gjë si edhe Patriarkana dhe Kisha Greke në Shqipërinë e Jugut dhe më gjerë dhe kisha serbo-sllave me Shqiptarët Orthodhoksë në ish-Jugosllavi. Më kujtohet ajo shprehja, gatuar në kuzhinat e Moskës.
Jo me kot ka vlere mevehtesia qe shpalli i madhi Noli.....e qe pas 90tes e vepren e tij madhore kombetare e shkyen mortjet e pollitikes VorioQelebiase.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,217
Pikët
83
Përgjigje e: Një tjetër skizmë në Kishën Orthodhokse?

Po kto sikur ishin vellezer :D?
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
34,566
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Një tjetër skizmë në Kishën Orthodhokse?

Po kto sikur ishin vellezer :D?
Cfare nuk behet per ndarjen e teritoreve.....behen si hijenat kur vjen fjala per llokma.....tani jane bere kojshi.
 
Top