• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nje baba borxh.

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
3,266
Pikët
113
Behet fjale per ngjizje artifiziale ne munges te parnerit ?
Se nuk e di anglishten.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,272
Pikët
113
Behet fjale per ngjizje artifiziale ne munges te parnerit ?
Se nuk e di anglishten.
Po dhe kur vajza u rrit nepermjet klinikes gjeti dhuruesin qe duhej te ishte babai i saj natyror, dhuruesin numer 106(babai adoptues kishte vdekur kur ajo ishte 7 vjece). Ndermjet tyre u vendos nje maredhenie e vertete baba dhe bije. Me vone, kur dolen testet e ADN-se ajo vuri re se rezultatet e saja gjenetike nuk korrespondonin me zonen gjeografike nga ishte babai i saj natyror. Deri sa nje dite ajo foli me nje nga kusherinjte e saj gjenetike dhe ndermjet te tjerave ky i thote qe ne qytetin ku ajo banon ai kishte nje kusheri i cili ishte....doktori i klinikes. Pra babai i saj natyror nuk eshte dhuruesi numer 106 por doktori i klinikes se ngjizjes artificiale. Kjo natyrisht ishte traumatike edhe per te jemen e saj. Doktori patjeter u justifikua duke thene qe megjithese u provua 5 here materiali i dhuruesit 106 nuk dha rezultat dhe per kete arsye ai pa dijenine dhe miratimin e nenes se vajzes vendosi qe te jepte "kontributin" e tij. Video mbyllet me perpjekjen qe bejne prane te zgjedhurve lokale, vajza me gjithe te jemen qe ligji te rregullohet dhe mos te ndodhin me ne te ardhmen gjera te tilla, pasi ajo qe beri doktori me ligjin ne fuqi nuk quhet krim. Vajza sot e kesaj dite dhuruesin 106 e konsideron si babain e saj.
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
3,266
Pikët
113
Po dhe kur vajza u rrit nepermjet klinikes gjeti dhuruesin qe duhej te ishte babai i saj natyror, dhuruesin numer 106(babai adoptues kishte vdekur kur ajo ishte 7 vjece). Ndermjet tyre u vendos nje maredhenie e vertete baba dhe bije. Me vone, kur dolen testet e ADN-se ajo vuri re se rezultatet e saja gjenetike nuk korrespondonin me zonen gjeografike nga ishte babai i saj natyror. Deri sa nje dite ajo foli me nje nga kusherinjte e saj gjenetike dhe ndermjet te tjerave ky i thote qe ne qytetin ku ajo banon ai kishte nje kusheri i cili ishte....doktori i klinikes. Pra babai i saj natyror nuk eshte dhuruesi numer 106 por doktori i klinikes se ngjizjes artificiale. Kjo natyrisht ishte traumatike edhe per te jemen e saj. Doktori patjeter u justifikua duke thene qe megjithese u provua 5 here materiali i dhuruesit 106 nuk dha rezultat dhe per kete arsye ai pa dijenine dhe miratimin e nenes se vajzes vendosi qe te jepte "kontributin" e tij. Video mbyllet me perpjekjen qe bejne prane te zgjedhurve lokale, vajza me gjithe te jemen qe ligji te rregullohet dhe mos te ndodhin me ne te ardhmen gjera te tilla, pasi ajo qe beri doktori me ligjin ne fuqi nuk quhet krim. Vajza sot e kesaj dite dhuruesin 106 e konsideron si babain e saj.
Kjo eshte kur nje mjek abuzon me te drejtat ligjore dhe poziten qe ka .
Arsyja e vetme e ketyre rasteve eufori mashkullore ne dem te pacienteve.

Rastesisht hasa me nje liber ku pershkruan sesa vuajn meshkujt nga euforia :

 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,272
Pikët
113
Kjo eshte kur nje mjek abuzon me te drejtat ligjore dhe poziten qe ka .
Arsyja e vetme e ketyre rasteve eufori mashkullore ne dem te pacienteve.

Rastesisht hasa me nje liber ku pershkruan sesa vuajn meshkujt nga euforia :

Ai ka abuzuar ne kete rast por ligjet nuk i ka shkelur. Ne kete rast ka nje boshllek ligjor dhe ate nuk e kap ligji. Arsyet e ketij abuzimi mund te jene te ndryshme, nder te tjera dhe ajo qe thua ti. Nuk di c`te them per librin sepse nuk e kam lexuar.
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
3,266
Pikët
113
Ai ka abuzuar ne kete rast por ligjet nuk i ka shkelur. Ne kete rast ka nje boshllek ligjor dhe ate nuk e kap ligji. Arsyet e ketij abuzimi mund te jene te ndryshme, nder te tjera dhe ajo qe thua ti. Nuk di c`te them per librin sepse nuk e kam lexuar.
Ai ka abuzuar ne kete rast por ligjet nuk i ka shkelur. Ne kete rast ka nje boshllek ligjor dhe ate nuk e kap ligji. Arsyet e ketij abuzimi mund te jene te ndryshme, nder te tjera dhe ajo qe thua ti. Nuk di c`te them per librin sepse nuk e kam lexuar.
E ka shkel Ligjin me dy kembet, nqs ti thua se fekondova nje veze me nje sperm nummer 106 dhe fekonduesi i vertet eshte doktori pse thua qe skam shkel ligjin ?
Ai eshte doktori qe ka kryer fekondimin ne laburator .


Qe ske c'fare te besh dhe vetem do rendesh neper dyert e gjykates , kjo eshte teme me vete.
 
Last edited:

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
3,266
Pikët
113
@King Bardhyl as une se kam lexuar Librin , thjesht nje mendim i imi, arsye eshte disi e komplikuar.

C'ndryshim ka sperma 106 me spermen e doktorit apo ka ber nje bashkim kromozonesh nga sperma 106 dhe sperma vet. Ndoshta nje eksperiment ne kurriz te pacienteve.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
60,451
Pikët
113
@King Bardhyl ja ke vën keq titullin se të thuash "borxh" duhet t'ja kthesh borxhin si te ajo barsaleta që u mërzit babai me djalin dhe që ti thoshte se sa shumë po e mërziste i tha:
-Po pse kështu o bir, të kam bër kokën?
-Po ç'ke o baba, ke harxhuar dy pika ta kthej një filxhan po deshe borxhin. 🤣
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
3,266
Pikët
113
@Akrepi po si me e perkthy , pllenim artificial ose baba ne drejtim te paditur ose baba enigm ?
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,272
Pikët
113
E ka shkel Ligjin me dy kembet, nqs ti thua se fekondova nje veze me nje sperm nummer 106 dhe fekonduesi i vertet eshte doktori pse thua qe skam shkel ligjin ?
Ai eshte doktori qe ka kryer fekondimin ne laburator .


Qe ske c'fare te besh dhe vetem do rendesh neper dyert e gjykates , kjo eshte teme me vete.
Ne filmim keshtu thuhesh qe ligji nuk e kapte. Cfare mund te them tjeter?
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,272
Pikët
113
@King Bardhyl as une se kam lexuar Librin , thjesht nje mendim i imi, arsye eshte disi e komplikuar.

C'ndryshim ka sperma 106 me spermen e doktorit apo ka ber nje bashkim kromozonesh nga sperma 106 dhe sperma vet. Ndoshta nje eksperiment ne kurriz te pacienteve.
Mendoj qe me shume se sa ceshtje euforie mashkullore eshte ceshtje leku. Ai i zgjidhi hallin asaj gruas por nuk ja mori mendja qe mbas 30 viteve shkenca do ta nxirrte zbuluar.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
19,208
Pikët
113
Po çkeni e lagu, s'e lagu, bishtin rosaku,...lol

Ajo donte fare me mbjell token,


Ky ne vend te fares, qe i pelqeu ksaj, i dha fare veni?

:D

P.s

Kto gejra ndodhin, kur je egosite, e do kalamoni. Vetem per vete,...

Po nje veze borxh ka si opsion?
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
3,266
Pikët
113
Mendoj qe me shume se sa ceshtje euforie mashkullore eshte ceshtje leku. Ai i zgjidhi hallin asaj gruas por nuk ja mori mendja qe mbas 30 viteve shkenca do ta nxirrte zbuluar.
Mendoj se nuk eshte ceshtje leku thjesht doc ka nje problem me vete ose nje eksperiment dhe per ate ka marr leke ose eksperiment nga ana e vet per provuar fantazit e veta .
Eufori shkencore qe shkel ligjin dhe ndemton pacientet.
 

*ARiel*

Tip i qetë
Anëtar
Apr 12, 2013
Postime
8,736
Pikët
113
Vendndodhja
Planet earth
Nqs sperma 106 ka marr lek per dhurimin dhe gruaja ka paguar per fekondimin , cfare baba dhurat ? lol
Sperma 106 mund te kete qene i burrit te gruas por qe ka qene sterile* dhe mesa lexova kane provuar 5 here dhe pa rezultat. Doktorri ka zgjedhur qe ate here mos te ngelet e zhgenjyer gruaja dhe ka dhuruar spermen e vet 😂 por qe nuk eshte veprim i drejte .
 
Top