• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nje burre i shpuar tejpertej nga nje shufer hekuri mbijeton

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Burri 43 vjecar i tha mjekeve qe ishte demtuar nderkohe qe punonte ne katin e dyte te nje ndertimi te ri ne Sichuan, ne Juglindje te Kines.


Ai ka shpjeguar qe ka rreshqitur dhe eshte rrezuar mbi nje shufer hekuri qe dilte nga nje bllok cimentoje.

43 vjecari deklaroi: “Rashe me force ne dysheme, dhe mendimi im i pare ishte;’O Zot, jam ende gjalle.’ Arrija te shikoja kembet dhe duart e mia dhe asgje s’me dukej e thyer.

Kur kuptova qe nuk po arrija te levizja, mendova qe do te kisha thyer shpinen. Vetem me vone kuptova qe kisha shufren e hekurit te ngulur.”

Pasi zbuloi se cfare i kishte ndodhur, Lu ngeli i shokuar dhe i terrorizuar.Ia shtonin tmerrin akoma me shume njerezit rreth tij, te cilet mbulonin fytyren me duar per te mos pare se cfare i kishte ndodhur.Burri u transportua me urgjence ne spitalin me te afert, dhe shume shpejt prane tij shkoi edhe e shoqja, Pang Minghui, 35 vjec, e cila rrefen: “Nuk do ta harroj kurre ate cfare pashe.

Nje shufer aq e gjate, sa me ra te fiket kur e pashe.” Operacioni per te hequr shufren e hekurit zgjati me shume se 3 ore, gjate te cilave Peng i ka folur gjate gjithe kohes te shoqit, per te mos ta lene te mendonte per ate cfare ishte duke ndodhur.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

clizia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 17, 2009
Postime
298
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e dikujt
Përgjigje e: Nje burre i shpuar tejpertej nga nje shufer hekuri mbijeton

:O:O:O:O tmerr me sy, aman foto sh e forte
 

eGo0sTyle

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 29, 2010
Postime
44
Pikët
0
Vendndodhja
In HeLl
Përgjigje e: Nje burre i shpuar tejpertej nga nje shufer hekuri mbijeton

WTF ca bohet kshu re :S
 
Top