• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nje i pasur afrikan martohet me 4 gra njekohesisht

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,372
Pikët
113
Vendndodhja


Nje rasti shume i rralle i nje 44-vjecari te pasur nga Afrika e Jugut, i cili eshte martuar me kater gra njekohesisht, sipas tij per te kursyer para dhe per te shmnagur tradhetine.

Poligamia lejohet me ligj ne Afriken e Jugut, madje eshte aq e perhapur sa edhe presidenti i vendit Jacob Zuma ka tre bashkeshorte.

Protagonisti i ngjarjes se rralle quhet Milton Mbhele dhe eshte drejtues i komunes se Indakas. Ai ka mberritur ne ceremoni me nje limuzine te bardhe, i shoqeruar nga 4 bashkeshortet e tij te ardhshme.

ëNuk eshte mire te kesh nje grua dhe 30 te dashura qe te marrin leket. Mund te them se ishte dita me e shumepritur gjate te gjithe jetes timeë, thote vete Mbele, i cili i veshur me nje kostum te bardhe ka shkembyer unazat me nuset e tij, edhe ato te veshura me fustane te bardha. Grate nga ana e tyre nuk e kane konsideruar aspak problem, teksa nuk shohin asgje te cuditshme ne kete lidhje poliglote.

Mbele thote se edhe pse ndahet ne kater, dashuria e tij eshte e barabarte dhe se mes grave ekziston konkurenca u shpreh dhendrri qe ne altar eshte detyruar te thote kater here ëpoë. Me e reja ne moshe eshte Smangele Cele, 23 vjec, ndersa nga 24 jane Zanele Langa dhe Happiness Mdlolo. Ndersa me e madhja eshte Thabile Vilakaz, me te cilen Milton ka qene martuar me pare per 12 vjet me radhe.
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
me pak fjal darvini ka pas te drejt kur ka then qe njeriu rjedh drejperdrejt nga kafsha mesa kuptoj gabimi tij ka qen qe se ka percaktuar ekzakt per cilet behej fjal ne teorit e tij sepse pa dashje ka futur dhe te bardhet ne nji thes me negrot
dallimi me i madh mdis racave qendron ketu ke familja dhe martesa si nji etap unike ne jeten e njeriut dhe si unike ne nenkuptoj qe behet 1 her me 1 njeri dhe pergjithmon
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Titulli: Nje i pasur afrikan martohet me 4 gra njekohesisht

Une mendoj qe ngjyra e lekures se tij ska te beje fare me faktin qe ai mori 4 gra..
Se ka te bardhe sa te duash qe bejne keto pune.

Ka te beje me faktin qe e lejon vendi..jashte ligjit nuk eshte edhe ka leke ky agai se mos kesh me zor gjen nje nuse jo me 4 :p
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Nje i pasur afrikan martohet me 4 gra njekohesisht

Hahah, sa per te qesh argumentimi i ketij afrikanit "per te shmangur tradhetine".....

Pse nese ke kater apo me shume gra, nuk eshte tradheti e hapur e ndjenjave te tyre ë ...
Zor me mendu se dhe ato e duan me verte ate kur u duhet te ndajne shtratin bashkeshortor .
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
pikerisht pra poligamia esht e importuar dhe nuk esht tipar i njerzve te bardh evropianeve dmth me pak fjal esht negritude attitude
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
e ke shum mir perkundrazi asnji gabim ske ne vezhgim
thjesht mos haro se kohet kan ndryshuar dhe te jesh racist sot nuk esht e njejta gje qe ishte ne luften e dyt boterore sot racizmi mer trajta mbijetese per te bardhet sepse kur shef negrot qe spunojn e veç pjellin si qeni e leket i paguajn te bardhet per asistencen e tyre duke haruar te bejn femi per vete mendon se ka ardhur koha qe ku-klus-klanin ta bejm parti ne parlament si kerkojn negrot çdo te drejt tashti neper qeverira e parlamente
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Titulli: Nje i pasur afrikan martohet me 4 gra njekohesisht

Stealth nuk je rracist sepse nuk je dakort me kete menyre jetese...
Por je rracist sepse mendon se vetem personat me ngjyre e bejne kete gje...
Ka te bardhe sa te duash qe mbijetojne ne kete menyre ...nuk eshte e drejte dhe nuk po mundohem te krijoj asnje justifikim per keta individe..
Fatkeqesisht jo cdo kush eshte eshte pergjegjes per veprimet e tij....Fatkeqesisht jo gjithcka eshte e drejte ne kete bote...Fatmiresisht na ben me te forte e mua e ty...
 
Top