• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,308
Pikët
113
Pershendetje,

Nese do te ishit ne Shqiperi per rreth 1 jave, cfare vendesh do vizitonit dhe pse? Cilat jane vendet me te vecanta ku keni qene apo ku do donit patjeter te shkonit nje dite ne Shqiperi?

Diskutim te mbare!
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
39,788
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

vitin tjeter e kam vendosur qe do shkoj ne shqiperi….ne rradhe te pare sigurisht do shkoj tek vendlindja vlore dhe plazhet e vlores (fut ketu dhe te himares si pshm: Gjipe, Jale, dhermi)…pastaj dua te shikoj vendet e tjera jasht vlores qe si kam pare…butrint, sarande…disa vende te tjera qe kunati po thoshte por sme kujtohen :D
 

Khaleesi

V.I.P
Anëtar
May 5, 2014
Postime
7,342
Pikët
113
Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Do vete ne Fier sigurish. Pastaj do takoj komshien ne Vlore dhe do vete ku te vej ajo sepse se kam iden e shqiperise fare. Na duhet nje tour guide. Aq shume vende te bukura qe i kam pare vetem ne foto mezi sa pres ti shikoj in person.
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
39,788
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Re: Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Do vete ne Fier sigurish. Pastaj do takoj komshien ne Vlore dhe do vete ku te vej ajo sepse se kam iden e shqiperise fare. Na duhet nje tour guide. Aq shume vende te bukura qe i kam pare vetem ne foto mezi sa pres ti shikoj in person.
komshie po erdhe vitin tjeter me ne i will be so excited :) apo skemi bere qid here plane per kete trip :p
 

Gi de Masha

The untochables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
15,133
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Në Tiranë, Mat ( Burrel ), Shkodër, Korçë e Vlorë jam i ftuar.
Me dëshirë do të vizitoja ( duke vazduar rrugën nga Korça): Përmetin, Këlcyrën, Sarandën dhe Tepelenën.

Një javë pak!
 

zirconium

V.I.P
Anëtar
Apr 30, 2013
Postime
16,914
Pikët
63
Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Ne dhermi...te beja shkuma party. -qesh-
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,363
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Ne fillim Durrsi-Fieri(ketu do ta pi nje birr dhe do ta mbushi veturen me gas deri ne qyk),pastaj do te shkoj ne qytetin e ati Trimit me duket lushnja quhej ...do ta perfundoj ne Gjinokaster..krejt keto vizita do ti rrumbullakoj per 10 dite..
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,756
Pikët
63
Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Mbase ne Ksamil,thane qe bukur eshte.
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,363
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Mbase ne Ksamil,thane qe bukur eshte.
nete pershendetje,kjo nuk eshte hajgare qe them: mundemi me organizua nje shetitje ne miqet e forumit psh.Un,goni,lumi,e kush te doje...veq dikush te organizoj..si thua per ket propozim?!..``fumato``
 

Si Bora

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
22,748
Pikët
113
Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

ne Velipoje pa diskutim. jugun e kam bere disa here por jo te gjitha vendet sigurisht. Shqiperia ne vere sme duket ide e mire. ka vende me te qeta e me te pastra me kete vape. Shqiperia eshte bukur te vizitohet ne maj ose ne tetor.
 

Khaleesi

V.I.P
Anëtar
May 5, 2014
Postime
7,342
Pikët
113
Përgjigje e: Re: Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

komshie po erdhe vitin tjeter me ne i will be so excited :) apo skemi bere qid here plane per kete trip :p
I know right!? Un kam 13 vjet duke bere plane per te vajtur ne shqiperi!``Ec``
POR beharin qe vjen do jet behari qe perfundimisht vete!!!
OMG komshie it just hit me qe kam 20 e ca vite qe kam ikur nga shqipria!!! u plakem ne kurbet komshieeee
 

Rina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
1,590
Pikët
0
Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Duke kursyer gjakovaret u be Velipoja :D .... ska as dy jave qe isha mu ketu. Uji i mire, plazhi i mire (hiq ato pjeset ku rrin turma) edhe kompleksi i Fishtes ...qekjo eshte Velipoja per moi.
 

legjenda

V.I.P
Banned
Anëtar
May 26, 2014
Postime
4,206
Pikët
113
Vendndodhja
MAQEDONIA VERIUT
Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Duke kursyer gjakovaret u be Velipoja :D .... ska as dy jave qe isha mu ketu. Uji i mire, plazhi i mire (hiq ato pjeset ku rrin turma) edhe kompleksi i Fishtes ...qekjo eshte Velipoja per moi.
qfar bukuria ja ka falur zoti shqiperise por duhet popull mbush pak
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
39,788
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Re: Përgjigje e: Re: Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

I know right!? Un kam 13 vjet duke bere plane per te vajtur ne shqiperi!``Ec``
POR beharin qe vjen do jet behari qe perfundimisht vete!!!
OMG komshie it just hit me qe kam 20 e ca vite qe kam ikur nga shqipria!!! u plakem ne kurbet komshieeee
wow komshie pothuajse gjithe jeten! gjithesej un 17 vjet... 20 vjrt nese count kur kam jetuar ne greqi :p
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,655
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

une do shkoja 3 dite ne Vlore, 1 dite ne Pogradec, 1 dite ne Ksamil, 1 dite ne Butrint dhe 1 dite ne Sarande...
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,363
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

une do shkoja 3 dite ne Vlore, 1 dite ne Pogradec, 1 dite ne Ksamil, 1 dite ne Butrint dhe 1 dite ne Sarande...
Photoshop mos harro Birrat,kremet dhe breket ti marresh,pa brek nuk mund te lahesh pastajj..:p

pastaj ket hit rruges te ndihmon per relaks..

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=o-urnGgFs4k[/ame]
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,522
Pikët
113
Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

ne Velipoje pa diskutim. jugun e kam bere disa here por jo te gjitha vendet sigurisht. Shqiperia ne vere sme duket ide e mire. ka vende me te qeta e me te pastra me kete vape. Shqiperia eshte bukur te vizitohet ne maj ose ne tetor.
...ndersa une besoj se qielli Velipojes eshte blu kurse deti gri-blu !
Keshtu paraqitet nga fotot e Edvin83 !
Shqipetaret kane pejzazhe te mrekullueshme e te bekuara nga perendia...

Gadi harrova :

Bonsoir De Bora,

Je suis heureux de vous lire ce soir après une si longue absence!
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,522
Pikët
113
Përgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Une vetem vendet e heronjeve dhe shkrimtareve te medhenje shqiptare. I kam lexuar ne libra, i kam enderruar, dua t'i vizitoje nje dite...!
 
Top