• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Njeriu i cili bishat e egra i shndërron në mace

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Edhe pse ngjitja në shpinën e luanit duket si vetëvrasje, Kevin Richardson kënaqet me këtë veprim dhe thotë se profesioni i tij është shumë i sigurt.
Aktivisti për mbrojtjen e kafshëve, i cili studion sjelljet e tyre thotë se me bishat e egra ka një lidhje aq të fortë sa që mund të kalojë një natë në përqafimin e tyre.

Ky trim 34 vjeçar drejton parkun për mbrojtjen e kafshëve në afërsi të Johannesburgut në Republikën e Afrikës së Jugut, ku bëjnë pjesë edhe geopardët, leopardët dhe hienat. U bë mik me kafshët duke folur me to dhe duke iu afruar me dashuri dhe respekt, më pas kafshët e pranuan si anëtar të familjes.
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Njeriu i cili bishat e egra i shndërron në mace

Me dashuri dhe respekt ndonje dite do ja heqin ndonje gjymtyre te tepert qe ka :p
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Njeriu i cili bishat e egra i shndërron në mace

Edhe pse ngjitja në shpinën e luanit duket si vetëvrasje, Kevin Richardson kënaqet me këtë veprim dhe thotë se profesioni i tij është shumë i sigurt.
Aktivisti për mbrojtjen e kafshëve, i cili studion sjelljet e tyre thotë se me bishat e egra ka një lidhje aq të fortë sa që mund të kalojë një natë në përqafimin e tyre.

Ky trim 34 vjeçar drejton parkun për mbrojtjen e kafshëve në afërsi të Johannesburgut në Republikën e Afrikës së Jugut, ku bëjnë pjesë edhe geopardët, leopardët dhe hienat. U bë mik me kafshët duke folur me to dhe duke iu afruar me dashuri dhe respekt, më pas kafshët e pranuan si anëtar të familjes.
Ky Kevin mos vallë është ish-pjesëtari i grupit Backstreet Boys?!
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Njeriu i cili bishat e egra i shndërron në mace

Me duket se ai qenka -pff-
-boh-
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Njeriu i cili bishat e egra i shndërron në mace

Mua emri më vrau veshin, kuptohet në vitet 90-të nuk dëgjoja vetëm rock, më pëlqente dhe pop. :)
 

Fierakja

___________
Anëtar
May 5, 2014
Postime
10,668
Pikët
113
Përgjigje e: Njeriu i cili bishat e egra i shndërron në mace

Te ka faj Richardson trimi apo ste ka. Kafshe shume e bukur luani ender e kam ti shikoj nga afer (duke shpresuar se dentistat Amerikan nuk e bejn hobi vrasjen e tyre).
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,981
Pikët
113
Përgjigje e: Njeriu i cili bishat e egra i shndërron në mace

ça thuani mo, shikoni se çfare ua ben "maceve" Bushman Girlsi :D

https://www.youtube.com/watch?v=1FuR1lAJcTg
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,981
Pikët
113
Përgjigje e: Njeriu i cili bishat e egra i shndërron në mace

Te ka faj Richardson trimi apo ste ka. Kafshe shume e bukur luani ender e kam ti shikoj nga afer (duke shpresuar se dentistat Amerikan nuk e bejn hobi vrasjen e tyre).
sikur ky per Amejzing nga vidjoja me poshte :D kujdes se te ngelet kepuca ne goje te lionit :p


https://www.youtube.com/watch?v=JKXT8-Aj2uA
 
Top