• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Njeriu më i shkurtër në botë, vetëm 70 centimetra

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaBogota, 6 shtator - Me lartësi prej vetëm 70 centimetra, Eduard Nino Hernandez, është njeriu më i vogël në botë. Ky 24-vjeçar, në shikim të parë është kolumbian tipik – i pëlqen të kërcejë, ëndërron të posedon automobil, sipas mundësisë mercedes, dhe dëshiron të udhëtojë nëpër botë, transmetojnë mediet e huaja.

Nino ka marrë edhe konfirmimin zyrtar nga përfaqësuesi i Librit të rekordeve Guinness, me lartësinë prej 70 cm është njeriu më i vogël në botë. Ai ka vetëm 10 kilogramë.

“Ka ndaluar të rritet kur kishte vetëm dy vjet”, ka thënë nëna e tij Naomi Hernandes, e cila ka edhe katër fëmijë më të vegjël.

Mjekët nuk kanë arritur të konstatojnë se pse Nino ka mbetur aq i vogël.
 
Top