• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Njeriu pa kembe e pa duar noton per 13 ore

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

42 vjecari Philippe Croizon i cili eshte pa kembe e duar ka notuar per 13 ore dhe ka pershkuar 34 km duke kaluar nga urejat anglez per ne France.

Ai eshte nje hero modern i cili vendosi qe te jetojne jeten intensivisht dhe per te treguar se veshtiresit mund te tejkalohen dhe jeta vazhdon pavaresisht veshtiresive. Philippe, para disa vitesh si pasoje e nje aksidenti ne pune humbi te dyja kembete dhe te dyja duart.

Ai kishte premtuar se do e bente nje gje te tille dhe per t’ja arritur qellimit te tij i’u desh te stervitej dy vjet. Por kjo ky rekord tij ishte dhe nje mesazh per te gjithe handikapatet, qe ata te mos dorezohen, se gjerat ne jete mund te arrihen dhe kur nuk je nje person normal si gjithe te tjeret.
 

Apollyon

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 16, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
periferi
Përgjigje e: Njeriu pa kembe e pa duar noton per 13 ore

Ky me duket pak si lajm i rreme, sepse me duket e pamundur qe nje njeri te notoje pa kemb e pa duar, trupi ne nje gjendje te tille esht vetem si nje cope trungu qe do shkonte direkte ne fund te detit. Sme besohet dicka e tille, dua ta shoh ne video qe ta besoj, madje as ne video, dua te jem prezent sepse esht nje lajm qeeee sdi ta shpjegoj!! Me duket ABSOLUTISHT E PAMUNDUR.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Njeriu pa kembe e pa duar noton per 13 ore

Ky me duket pak si lajm i rreme, sepse me duket e pamundur qe nje njeri te notoje pa kemb e pa duar, trupi ne nje gjendje te tille esht vetem si nje cope trungu qe do shkonte direkte ne fund te detit. Sme besohet dicka e tille, dua ta shoh ne video qe ta besoj, madje as ne video, dua te jem prezent sepse esht nje lajm qeeee sdi ta shpjegoj!! Me duket ABSOLUTISHT E PAMUNDUR.
Siduket gazetarja ka qënë në gjumë kur ka dhënë lajmin. Është lajm i vërtet, Philippe Croizon ka krijuar proteza për ti dhënë mundësin për të notuar. Po siduket gazetarët kan filluar ti gjejn lajmet nëpër rrugë dhe i hedhin pa dhënë detaje.

P.s Një trup i lirë është si polisterol mbi detë, nuk bie asnjëherë në fund. Pasi forca e ujit e mban në sipërfaqe. Po do shkonte në drejtim të paditur dhe jo në destinacion, siç bëhet fjalë në rastin konkret.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Njeriu pa kembe e pa duar noton per 13 ore

Ca spo ndodh..njeher pa kembe e pa krah, ky tjetri thote me proteza ec e gjeje te verteten ti..
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Njeriu pa kembe e pa duar noton per 13 ore

Ca spo ndodh..njeher pa kembe e pa krah, ky tjetri thote me proteza ec e gjeje te verteten ti..


E kupton kujt i thon protezë? Ajo si formë lopate që ka vendosur dhe orën. Nuk ka sesi të notoj një njeri pa duar dhe këmbë, zotëria në fjalë ka notuar me proteza për 13-të orë. Pra, është diçka e vështirë për një njeri që ka humbur gjymtyrët dhe realizon ëndrrën e tij me proteza.

P.s shumë e thjesht ta gjesh në youtube, me Frëngjishten nuk ke probleme: [Youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6ot1GAXOk38[/youtube]
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
ky nuk eshte lajm i rreme por mese i vertete dhe ka 2 dite qe ky e ka bere kete arritje edhe pa ndihma fare perveçse vullnetit te hekurt qe ka si njeri
kembet dhe krahet i ka humbur pas nji shkarkimi elektrik mbi 20 mije volt
gjithe televizionet franceze e kan paraqitur kete lajm
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Njeriu pa kembe e pa duar noton per 13 oreE kupton kujt i thon protezë? Ajo si formë lopate që ka vendosur dhe orën. Nuk ka sesi të notoj një njeri pa duar dhe këmbë, zotëria në fjalë ka notuar me proteza për 13-të orë. Pra, është diçka e vështirë për një njeri që ka humbur gjymtyrët dhe realizon ëndrrën e tij me proteza.

P.s shumë e thjesht ta gjesh në youtube, me Frëngjishten nuk ke probleme: [Youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6ot1GAXOk38[/youtube]
Rrofsh per shpjegimin !
Se kisha se se kuptova..po jan 2gjera qe kundershtojne njera tjetren Gazetaria dhe versioni yt kaq .

Baftjar pikerisht se e kam degju ne lajme andej dhe ketu ka dicka ndryshe si saher me ekzaxherime..
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Njeriu pa kembe e pa duar noton per 13 ore

Rrofsh per shpjegimin !
Se kisha se se kuptova..po jan 2gjera qe kundershtojne njera tjetren Gazetaria dhe versioni yt kaq .

Baftjar pikerisht se e kam degju ne lajme andej dhe ketu ka dicka ndryshe si saher me ekzaxherime..
Unë shkrova menjëherë pasi vërtetova që lajmi ishte i vërtet. Pastaj pash detajet e notimit që ka zgjatur 13 orë. Edhe në jetën e përditshme ky jeton me gjymtyrë proteza. Ndërsa gazetarja që na serviri lajmin ja ka futur kot.
 
Top