• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Noizy kopjon këngën e 2Pac

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Njëra ndër këngët më të suksesshme të hip-hop artistit shqiptar, Noizy, duket të jetë e kopjuar nga reperi më i famshëm i të gjitha kohërave, Tupac Shakur.


Melodia e këngës “Ridin It Like It’s A Benz” e kënduar nga 2Pac është e ngjashme me atë të këngës “OTR Me Zemër” e kënduar nga reperi shqiptar Noizy. Madje edhe tematika e trajtuar në këto dy këngë është e njëjtë.

Përderisa kënga e lartpërmendur e 2Pac nuk ka bërë bujë dhe ekzistojnë pak detaje për të, imitimi i kësaj kënge, por e kënduar nga Noizy, është njëra ndër këngët më të famshme dhe më të dëgjuara, të këngëtarit nga Shqipëria. /Telegrafi/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top