• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nokia blen kompaninë Motally

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Nokia blen kompaninë për analiza e cila merret me grumbullimin e informatave mbi shfrytëzimin e aplikacioneve mobile dhe vizitimin e faqeve të internetit.
Prodhuesi finlandez ka njoftuar se është duke blerë kompaninë Motally. Kompania është në pronësi private, derisa ajo numëron vetëm tetë punëtorë.

Mirëpo, teknologjia që Motally ka nën pronësi mundëson përcjelljen e shfrytëzimit të aplikacioneve për celularë dhe faqeve të internetit, për t’u identifikuar se ku ka hapësirë për përparim. Kompania aktualisht ofron vegla për Android, BlackBerry e iOS, mirëpo në të ardhmen fokusi do të zhvendoset tek Symbian, Meego, Qt e Java.

Shuma e blerjes nuk është bërë publike, e transaksioni do të kryhet deri në fund të këtij tremujori.
 
Top