• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

...Nostalgji per shkollat shqiptare?

AcD

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 13, 2010
Postime
137
Pikët
0
Vendndodhja
usa
Titulli: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

Hahahahahahahahahahaha lol
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

pffffffffffffff skandal..sidomos ajo e dyta i her na hapen barkun..sbehen njerez ata jo ..eshte per te ardhur keq :(
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

ska video te klases time nga klasa e pare deri ne vit te 4 kartela komplet :p
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

Hajde brez qe po rritet hajde. Ku kishte shance ne brezin tim te bente keshtu, ishte respekti dhe autoriteti i mesuesit ai qe na mbante dhe na beri keta qe jemi sot. 98% klases ne shkollen e mesme kemi perfunduar Universitetin. Kjo tregon se cfare serioziteti dhe niveli ka pasur. Tek keta po mbaruan 2% do jet gje e madhe. Kjo tregon neglizhencen e stafit pedagogjik dhe te atyre prinderve. Nuk e konceptoj dot se si sillen me nje mesues dhe bejne te tilla skena te neveritshme, me e keqja i nxjerrin me krenari ne internet. Ky eshte degjenerimi i adoleshences Shqipetare, qe dita dites po degradon me shume.
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

ahahah ehhhh no coment lol
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
2,334
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

Perveç ketyre :D
Une kam nostalgji te ngre doren per te thene MESUESE TA THEM UNE .
Te kendojme Himnin e Flamurit te henen ne mengjes perpara shkolles, te kapur dore perdore dyshe dyshe dallendyshe.
Te hyjme ne klase , te jem ne kendin e klases dhe ate te shkolles :) .
Te ngrihem ne kembe per te nderuar hyrjen e mesuesit ne klase.
Te organizojme programet e vitit te ri, te improvizojme perpara shkolles.
Te luaj me loja lufte , te luajme me te kapura me shoket e klases gjate pushimit te gjate .....
TE ZIHEM ME SHOQET :) shqiptarce :p
Te bejme pastrimin e klases te premten.
Te behem kujdestare klase dhe te jap urdhera.
Te bejme Olimpiadat e matematikes
Te beje pak Letersi Shqiptare dhe te recitoja nje poezi ;) REND O REND O MARATONOMAK :(
Te organizojme ditelindje dhe te vemi pas shkolles ne ndonje club e te kercenim .....KAM NOSTALGJI PER SHOQERI ALLA SHQIPTARE...
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

haha tmer ,vitet e shkolles edhe pse nuk ishin vite te bukura i mendoj me nostalgji,sidomos kur vinte rradha time te vija qe ne mengjez per te ndezur soben me dru.Sigurisht qe dru sillnim nga shtepia tona lol
 

Irfan CANA

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 16, 2011
Postime
1,855
Pikët
0
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

Nostalgjia më përkujton mësuesit më serioz,më të aftë dhe shumë edukativ para gjysëm shekulli..
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

Helena ke djegur ndonje here corapet...? haha un cdo dite nga nje pale...
Njeher thua,edhe une perhere nga nje pale edhe i kisha edhe pe leshi pa le,me zinte lemeria sa me hanin kembet kur i vishja aman aman...
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

Nostalgjia më përkujton mësuesit më serioz,më të aftë dhe shumë edukativ para gjysëm shekulli..
E VERTETE.
Sot i ke me dinare apo euro.
Hajde mo
 

Lov!

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
633
Pikët
63
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

Për bangat që na vrisnin gozhdat kur uleshim, apo për xhamat me qese?! :)
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
14,448
Pikët
113
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

Po gjimnastiken e mengjesit,e paskeni harru?:D

Ne 7 e 30 u mbyllte dera e shkolles,dhe nuk te linin te hyje,sa te mbaronte :p

Po kur shkojshin qysh ne oren 7 te mjesit,te zinin deren qe hyje brenda ne shkolle,per te bere dezhurnin hahahahahaha(kte me teper e benin,kush nuk kishte mesu ate dite:D)

Ka pas lezet,te gjithe me nji uniforme.(me perparse te zeza,dhe me jaka te bardha)

Tani,kush te nxjerri shalet me shum perjashta,kush te lyhet me teper...etj etj :( (jo se jam kundra,por ne shkolle duhet gjithmon rregull,se ne shkoll shkohet per tu arsimuar,dhe jo per te bo parad mode)
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

Po gjimnastiken e mengjesit,e paskeni harru?:D

Ne 7 e 30 u mbyllte dera e shkolles,dhe nuk te linin te hyje,sa te mbaronte :p

Po kur shkojshin qysh ne oren 7 te mjesit,te zinin deren qe hyje brenda ne shkolle,per te bere dezhurnin hahahahahaha(kte me teper e benin,kush nuk kishte mesu ate dite:D)

Ka pas lezet,te gjithe me nji uniforme.(me perparse te zeza,dhe me jaka te bardha)

Tani,kush te nxjerri shalet me shum perjashta,kush te lyhet me teper...etj etj :( (jo se jam kundra,por ne shkolle duhet gjithmon rregull,se ne shkoll shkohet per tu arsimuar,dhe jo per te bo parad mode)
Plus Yllo,qe na shikonin dhe thonjte,i kishim te prera apo jo.
Dhe behet edukate.....me vone!
 

Fiore

ON/OFF
Anëtar
Mar 3, 2012
Postime
915
Pikët
0
Vendndodhja
Venus
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

Hajde brez qe po rritet hajde. Ku kishte shance ne brezin tim te bente keshtu, ishte respekti dhe autoriteti i mesuesit ai qe na mbante dhe na beri keta qe jemi sot. 98% klases ne shkollen e mesme kemi perfunduar Universitetin. Kjo tregon se cfare serioziteti dhe niveli ka pasur. Tek keta po mbaruan 2% do jet gje e madhe. Kjo tregon neglizhencen e stafit pedagogjik dhe te atyre prinderve. Nuk e konceptoj dot se si sillen me nje mesues dhe bejne te tilla skena te neveritshme, me e keqja i nxjerrin me krenari ne internet. Ky eshte degjenerimi i adoleshences Shqipetare, qe dita dites po degradon me shume.
Ke shume te drejte ne ato qe thua mbi respektin e mesuesev,e cila sot eshte per te deshiruar.Ky eshte rezultati qe del ,kur tolerohen shume nxenesit ne emer "te respektimit te drejtave te tyre".Nxenesit jane te paafte per te kuptuar se ne c'mase duhet te shkoje liria e tyre ,madje nuk e kuptojne se me kete "liri" qe kerkojne ,te cilet nuk eshte se e shfrytezojne ne emer te debatit te lire ,te perdorimit te teknologjise ne te mire te tyre,jo ata e perdorin kete liri per te ofenduar njeri-tjetrin ,zyshat,per te lene oren e mesimit ,per te ardh pa pergatitur ...pra per qejf ,per te bere akte aspak te hijshme etj...pra eshte kjo liri,ky qejf ,i cili do i marri ne qafe vete ata,se do jene njerez te paafte neser ,jo vetem profesionalisht ,por dhe me nje kulture qe s'eshte aspak dinjitoze per kohen qe jetojme.Injoranca po rritet nga dita ne dite.Injoranti tallet me njeriun e arsimuar dhe te kulturuar.Injoranti merr nje cope dipllome dhe te ben dhe moral ty qe e ke marre me zotesi ate shkolle,ze dhe poste ....e ke dhe epror.-profesor-
Sa per shkollimin ,e ke gabim,se sot te gjithe do mbarojne arsimin e larte ,ndonese mezi kane marre nje cope 5 dhe kane pase sjellje problematike ,se ka shkolla private plot ,qe u'a mundesojne kete shkollim pa qene e nevojshme te konkurrojne apo te kene nje mesatare te mjaftueshme.
``Bej_dy_pompa``
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

Ke shume te drejte ne ato qe thua mbi respektin e mesuesev,e cila sot eshte per te deshiruar.Ky eshte rezultati qe del ,kur tolerohen shume nxenesit ne emer "te respektimit te drejtave te tyre".Nxenesit jane te paafte per te kuptuar se ne c'mase duhet te shkoje liria e tyre ,madje nuk e kuptojne se me kete "liri" qe kerkojne ,te cilet nuk eshte se e shfrytezojne ne emer te debatit te lire ,te perdorimit te teknologjise ne te mire te tyre,jo ata e perdorin kete liri per te ofenduar njeri-tjetrin ,zyshat,per te lene oren e mesimit ,per te ardh pa pergatitur ...pra per qejf ,per te bere akte aspak te hijshme etj...pra eshte kjo liri,ky qejf ,i cili do i marri ne qafe vete ata,se do jene njerez te paafte neser ,jo vetem profesionalisht ,por dhe me nje kulture qe s'eshte aspak dinjitoze per kohen qe jetojme.Injoranca po rritet nga dita ne dite.Injoranti tallet me njeriun e arsimuar dhe te kulturuar.Injoranti merr nje cope dipllome dhe te ben dhe moral ty qe e ke marre me zotesi ate shkolle,ze dhe poste ....e ke dhe epror.-profesor-
Sa per shkollimin ,e ke gabim,se sot te gjithe do mbarojne arsimin e larte ,ndonese mezi kane marre nje cope 5 dhe kane pase sjellje problematike ,se ka shkolla private plot ,qe u'a mundesojne kete shkollim pa qene e nevojshme te konkurrojne apo te kene nje mesatare te mjaftueshme.
``Bej_dy_pompa``
Prandaj jemi te destinuar te humbasim!
Me do revolta e rregullojme,tundim disa flamuej....
Pra: brezi i sakrifices atehere,qe disa plehra hedhin balte sot!
Nuk kishte BMW,BENZ apo....
Kishte idealizem.
Falls apo jo??????
Do e bejme gheto mental.
 

Skydive

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2012
Postime
2,262
Pikët
0
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

Plus Yllo,qe na shikonin dhe thonjte,i kishim te prera apo jo.
Dhe behet edukate.....me vone!
Cdo te hene ne mengjez, shamine perpara duart mbi shami dhe kontrolli i mengjesit
pale te harrohej shamia e duarve behej nami
 

Irfan CANA

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 16, 2011
Postime
1,855
Pikët
0
Përgjigje e: ...Nostalgji per shkollat shqiptare?

Systema,

Replika yte në këtë temë, as përsëafërti nuk i kontribuon pozitivitetit të shkoqitjes së temës.Mëkatë.
 
Top