• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,117
Pikët
113
Vendndodhja


Parashikuesi i famshëm mesjetar, Nostradamus, rikthehet në qendër të vëmendjes me parashikimin se në vitin 2011, shkencëtarët do të arrijnë të gjejnë ilaçin e përjetësisë.

”Bota do të shndërrohet e gjitha si ngjyra e qiellit. Nuk do të ketë më të vdekshëm. E fshehta do të kthehet në të vërtetë, ndërsa profetët do të na shpëtojnë ne prej rrezikut”, shkroi vizionari i madh për vitin që do të vijë pas disa ditësh, ben te ditur TCH.

Do të ishte me të vërtetë diçka e bukur që shkencëtarët të arrinin të bënin zbulimin më të madh të të gjitha kohërave, por parashikimi i tij duket më shumë një fantashkencë se sa një mundësi.

Nostradamus ka fituar famë ndër shekuj për parashikimet e tij të sakta, por profecitë shkruhen gjithmonë në një gjuhë të pakuptueshme, prandaj interpretimet e tyre pothuajse në çdo rast janë kuptuar pasi një ngjarje ka ndodhur realisht.
 

Emirjola

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 9, 2010
Postime
150
Pikët
0
Vendndodhja
verdalle!
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

ndersa un kam ngju jo per kete zbulim!por per kohen e dinosaureve qe ashte ba 1 lufte e madhe dhe toka ahste copetu kan vdek mijera njerez,dhe disa kan jetu!!ata qe kan vdek jan kthy ne ufo!!njekohesisht kam ngju,lexu se nuk do te kete vit 3000,dhe gjate kesaj periudhe do bahet jeta e gjyqit per te gjithe ne!!qe do bahet ne toke!1dhe do venosen cilet rob te jetojne pergjithmon dhe cilet te shkojne ne ferr!!ata qe do jetojne nuk do vdesin ma!!ne kete gjykim do jene te gjalle e te vdekur!!
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

Me duket se varin e tij kur e hapen brenda gjeten diten qe do hapeshe ne nje medaljon nese nuk gabohem
ishalla del i vertete
 

Atdhetari

Atdhetari
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
67
Pikët
0
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

kan zbuluar dicka sa e kam pare ne nje TV Gejrman , vetem te shtohet jeta edhe per aq :)
Kete prove e kane bere te kafshet me kete experiment dhe ka dale i sukseshem , nese jeton 80 vite do te thote jeton edhe aq .Nje injekcioni kushtonte diku 2.000 euro ne muj por duheshte disa here te besh ate terapi , qe e kishin provuar disa dhe moshataret qe kishin 50 vite dukeshin sikurse 25 .
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

Nuk eshte e vertete se Nostradamus e ka quajtur vehten Astrologe.Me se shumti e quante vehten Astrophile ( mik i yjeve)
Sidoqofte teme shume interesante Mandi edhe pse vete nuk besoj ne astrologi.
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

hahahahahahahaha

:D Meqe Nostradamusit nuk ju vertetua profetsia e fundit te botes ne vitin 2000 ateher te shikojm nese i vertetohet ne 2011. Perjetesia e njeriut do ishte fundi botes :D

Ndersa ato injeksjonet ne pamje te pare duken si injeksjoni botox-i, qe te heq rudhat dhe dukesh i ri. :D
 

Atdhetari

Atdhetari
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
67
Pikët
0
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

hahahahahahahaha

:D Ndersa ato injeksjonet ne pamje te pare duken si injeksjoni botox-i, qe te heq rudhat dhe dukesh i ri. :D
Jo-jo , edhe une kur degjova nga nje shok i imi qesha te them te verteten , por interesant ate dite me sjelli Zoti ne TV (WDR) :) dhe ato ishin qeliza te reja qe te shton jeten edhe per aq .:)

Ajo per rudhat eshte dicka tjeter qe i bejne afer syve dhe ne fytyre , pas 5 vitesh ajo kalon eshte krejtesishte dicka tjeter ,
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

Estagfirullah...:O

Do të ishte me të vërtetë diçka e bukur që shkencëtarët të arrinin të bënin zbulimin më të madh të të gjitha kohërave, por parashikimi i tij duket më shumë një fantashkencë se sa një mundësi.
E sakt kjo ka ardh koha qe shkencetaret bejne zbulime e zbulime ...
por te zbulohet ilaçi i perjetesise...:O s'ka per te ndodh kjo gje , e para as qe eshte be e lere me te zbulohet. Inshalla nuk ja ha mendja dikujt te bej gjurmime :)
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

ne hipotezen me ekstreme, sikur te gjendej ilaci i perjetesise, e imagjinoni dot cfare katastrofe do ishte?? do kishte vetem lindje dhe jo vdekje.ne kaq sa jemi dhe po shkaterrojme planetin, imagjinoni te mos vdesim kurre.
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

Se kuptoj...

-mendon-Pse gjithnje kur degjoj emrin Nostradamus..me kujtohet Nastradini...-boh-
 

Corn

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 10, 2009
Postime
324
Pikët
0
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

Mund te ndodhi eshe keshtu si me lart ...
 

arbenvasili

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 9, 2011
Postime
1
Pikët
0
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

nuk njohim profetcine qe vijon se fundi i botes nuk erdhi,ngjarjet u pershtaten thenjeve te tij,dhe njerzit<<.......>> habiten me aftesite parashikuese te tij-bla--bla--bla-.Pas kesaj te fundit ne qofte se del njerzit do vazhdojne te shumohen........????????????
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

Nostradamus ka fituar famë ndër shekuj për parashikimet e tij të sakta, por profecitë shkruhen gjithmonë në një gjuhë të pakuptueshme, prandaj interpretimet e tyre pothuajse në çdo rast janë kuptuar pasi një ngjarje ka ndodhur realisht.
Thirren nje hoxhe ne nje familje dhe e pyeten se cfare do lindte nusja e shtepise qe ishte shtatezane. E vune ne siklet hoxhen por beri si beri u mundua ta gjente. I tha nuses ngrehu dhe ec qe ta parashikoj me mire. Kur nusja eci perpara i tha: hmm djale ke; kur nusja u kthye mbrapsht i tha: ke vajze. Nuk kaloi shume kohe dhe nusja lindi binjake - djale dhe vajze. Pas kesaj ndodhie te gjithe pergjeroheshin se hoxha ishte nje magjistar i vertete (!)

Po na del edhe Nostradamus si hoxha e kesaj historie.
 

Labeat

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 17, 2011
Postime
28
Pikët
0
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

Perjetesine do ta kemi por jo ne kete bote.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,117
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisëTë jetosh përgjithmonë, falë teknologjisë. “Babai” i Inteligjencës Artificiale (IA) shpjegon vizionin e tij për të ardhmen. Dhe rrëzon vetë konceptin e vdekshmërisë

Zhvillimi teknologjik do të revolucionarizojë shumë shpejt konceptin e vdekshmërisë dhe vetë natyrën e qenieve njerëzore.

Shpikësi, shkrimtari, informaticieni dhe babai i Inteligjencës Artificiale (IA), Raymond Kurzveil, ua ka shpjeguar studentëve të Singularity University, në zemër të Silicon valleyt, në Kaliforni.

Në një të ardhme jo shumë të largët, sipas shkencëtarit amerikan, njeriu dhe makinat digjitale do të shkrihen në një, për t’i dhënë jetë një tjetër krijese, edhe më të përsosur, dhe mbi të gjitha të përjetshme.

Është ky, në sintezë, mendimi i Drejtorit aktual të projektimit në Google, i cili ka "zbritur" në kompaninë kaliforniane në fund të vitit 2012.

GazetaExpress
 

zirconium

V.I.P
Anëtar
Apr 30, 2013
Postime
16,871
Pikët
63
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

Po zbulimin e sildenafilit aka Viagra e parashikoi Nastradini? :D
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
40,669
Pikët
113
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

Eshte 2015
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,338
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Nostradamus: Në 2011 zbulohet ilaçi i përjetësisë

Po pra,si te hargjohen baterit pastaj mbushen prap edhe per nje xiro...kep,shkep deri thesi te mbahet!!!
 
Top