• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë


Meshkujt, mos të themi burrat, të cilët janë të gatshëm t’i përvjelin mëngët dhe t’u ndihmojnë grave të tyre në punët e shtëpisë dhe të përkujdesen rreth fëmijëve janë çelës i një martesë të suksesshme dhe të lumtur, dëshmon një hulumtim më i ri. Sa më i gatshëm që mashkulli të jetë për t’u marrë me punë të shtëpisë, gjasat për shkurorëzim të martesës bëhen më të vogla.
Këto rezultate sigurisht do t’ua kënaqin veshët shumë grave në mbarë botën dhe do të jetë një argument i mirë për t’ua sqaruar burrave të tyre pse është e rëndësishme që ata të përfshihen në punë të shtëpisë dhe në rritje të fëmijëve. Megjithatë, gratë do të duhet të bëjnë shumë përpjekje për t’ua mbushur mendjen meshkujve, sepse, sipas studimit, ata nuk janë të vetëdijshëm për këtë rol të rëndësishëm të tyre.

Hulumtimi ka përfshirë 3.500 çifte bashkëshortore, derisa është vërtetuar se martesat më të suksesshme janë ato në të cilat meshkujt u ndihmojnë grave të tyre rreth rritjes së fëmijëve dhe punëve të shtëpisë. Sipas ekspertëve, gratë nuk e kanë aspak lehtë, sepse ato duhet të dëshmohen si në punë ashtu edhe në shtëpi, prandaj ndihmesa e burrave të tyre gjithsesi është e rëndësishme.
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Un e di qe ata qe i ven grat tju lajne dhe kembet jo vetem qe si ndan gruaja po munden dhe me mar gra te tjera
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
16,893
Pikët
113
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë


Meshkujt, mos të themi burrat, të cilët janë të gatshëm t’i përvjelin mëngët dhe t’u ndihmojnë grave të tyre në punët e shtëpisë dhe të përkujdesen rreth fëmijëve janë çelës i një martesë të suksesshme dhe të lumtur, dëshmon një hulumtim më i ri. Sa më i gatshëm që mashkulli të jetë për t’u marrë me punë të shtëpisë, gjasat për shkurorëzim të martesës bëhen më të vogla.
Këto rezultate sigurisht do t’ua kënaqin veshët shumë grave në mbarë botën dhe do të jetë një argument i mirë për t’ua sqaruar burrave të tyre pse është e rëndësishme që ata të përfshihen në punë të shtëpisë dhe në rritje të fëmijëve. Megjithatë, gratë do të duhet të bëjnë shumë përpjekje për t’ua mbushur mendjen meshkujve, sepse, sipas studimit, ata nuk janë të vetëdijshëm për këtë rol të rëndësishëm të tyre.

Hulumtimi ka përfshirë 3.500 çifte bashkëshortore, derisa është vërtetuar se martesat më të suksesshme janë ato në të cilat meshkujt u ndihmojnë grave të tyre rreth rritjes së fëmijëve dhe punëve të shtëpisë. Sipas ekspertëve, gratë nuk e kanë aspak lehtë, sepse ato duhet të dëshmohen si në punë ashtu edhe në shtëpi, prandaj ndihmesa e burrave të tyre gjithsesi është e rëndësishme.
Me degjo mua se prap grinden grinden:D:D:p

Kjo e te kryerit punet e guzhines eshte me tu dhene,e jo me te thene .``Bej_dy_pompa````Bej_dy_pompa``
 

Oqeani

V.I.P
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,376
Pikët
113
Vendndodhja
Nën hijen qiellore
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

Ne fakt femijet tani po qajne per banin!
Babi nderron pampersin, lane e mbushe bibronin, e vene ne gjum, ben shopingun, bene kuzhinen!
Nese e don per keto gjera ncncnc !
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
32,311
Pikët
113
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

po i lajm dhe breket grus.

keni ndonje deshire per festa?
 
Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
12,723
Pikët
113
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

po i lajm dhe breket grus.

keni ndonje deshire per festa?
"do bosh dark madheshtore se do ftoj mamin, babin dhe shoqerine time, do blesh dhurata per te gjithe, do lash fillim mbarim shpine, mundesisht do pastrosh edhe shkallet dhe oborrin, do organizosh gjithcka dhe me e rendesishmja: nuk do bosh si qen zgjebs per karten tende te kreditit. kur te jete per te te dhene gje, t'a jap vete un. tani shko ne bodrum se me duket se maroi lavatricja, ndeji ato gjonat e lame dhe kur t'ngjitesh lart m'sill i shishe birr se m'u tha gurmazi. po shpejt eeee"
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

Prisni se akoma skeni mbush kriteret Ledio! :D

Sopoti guzhinen e bej un se i kam doçkat arrr i kam :p :p -hug-

Ka ndonje kriter tjeter qe dini tpermbushni? para se tfilloj me listat?
 

Oqeani

V.I.P
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,376
Pikët
113
Vendndodhja
Nën hijen qiellore
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

"do bosh dark madheshtore se do ftoj mamin, babin dhe shoqerine time, do blesh dhurata per te gjithe, do lash fillim mbarim shpine, mundesisht do pastrosh edhe shkallet dhe oborrin, do organizosh gjithcka dhe me e rendesishmja: nuk do bosh si qen zgjebs per karten tende te kreditit. kur te jete per te te dhene gje, t'a jap vete un. tani shko ne bodrum se me duket se maroi lavatricja, ndeji ato gjonat e lame dhe kur t'ngjitesh lart m'sill i shishe birr se m'u tha gurmazi. po shpejt eeee"

Nuk po mbetka per mbremje i gjori!!!
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
16,893
Pikët
113
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

"do bosh dark madheshtore se do ftoj mamin, babin dhe shoqerine time, do blesh dhurata per te gjithe, do lash fillim mbarim shpine, mundesisht do pastrosh edhe shkallet dhe oborrin, do organizosh gjithcka dhe me e rendesishmja: nuk do bosh si qen zgjebs per karten tende te kreditit. kur te jete per te te dhene gje, t'a jap vete un. tani shko ne bodrum se me duket se maroi lavatricja, ndeji ato gjonat e lame dhe kur t'ngjitesh lart m'sill i shishe birr se m'u tha gurmazi. po shpejt eeee"
Ku ke qene me pare mer ku?-wow-

Civilizimi thoshnin ka per baze barazine gjinore,e une doja me u bo si i civilizum:d
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë


Meshkujt, mos të themi burrat, të cilët janë të gatshëm t’i përvjelin mëngët dhe t’u ndihmojnë grave të tyre në punët e shtëpisë dhe të përkujdesen rreth fëmijëve janë çelës i një martesë të suksesshme dhe të lumtur, dëshmon një hulumtim më i ri. Sa më i gatshëm që mashkulli të jetë për t’u marrë me punë të shtëpisë, gjasat për shkurorëzim të martesës bëhen më të vogla.
Këto rezultate sigurisht do t’ua kënaqin veshët shumë grave në mbarë botën dhe do të jetë një argument i mirë për t’ua sqaruar burrave të tyre pse është e rëndësishme që ata të përfshihen në punë të shtëpisë dhe në rritje të fëmijëve. Megjithatë, gratë do të duhet të bëjnë shumë përpjekje për t’ua mbushur mendjen meshkujve, sepse, sipas studimit, ata nuk janë të vetëdijshëm për këtë rol të rëndësishëm të tyre.

Hulumtimi ka përfshirë 3.500 çifte bashkëshortore, derisa është vërtetuar se martesat më të suksesshme janë ato në të cilat meshkujt u ndihmojnë grave të tyre rreth rritjes së fëmijëve dhe punëve të shtëpisë. Sipas ekspertëve, gratë nuk e kanë aspak lehtë, sepse ato duhet të dëshmohen si në punë ashtu edhe në shtëpi, prandaj ndihmesa e burrave të tyre gjithsesi është e rëndësishme.
U pa puna....na mungon vetem te pjellim vete.
Por do arrihet dhe kjo me kalimin e kohes....
Nejse si hulumtim eshte jo i tepert+kohor
 
Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
12,723
Pikët
113
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

Ku ke qene me pare mer ku?-wow-

Civilizimi thoshnin ka per baze barazine gjinore,e une doja me u bo si i civilizum:d
te dashuria kam qene, por listat dhe kriteret qenkan me te rendesishme me duket... :)

duhet me i parapri icik budallallekut, se po na e ve shpirtin perfund
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
17,861
Pikët
113
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

"do bosh dark madheshtore se do ftoj mamin, babin dhe shoqerine time, do blesh dhurata per te gjithe, do lash fillim mbarim shpine, mundesisht do pastrosh edhe shkallet dhe oborrin, do organizosh gjithcka dhe me e rendesishmja: nuk do bosh si qen zgjebs per karten tende te kreditit. kur te jete per te te dhene gje, t'a jap vete un. tani shko ne bodrum se me duket se maroi lavatricja, ndeji ato gjonat e lame dhe kur t'ngjitesh lart m'sill i shishe birr se m'u tha gurmazi. po shpejt eeee"
"...dhe te mos jete nevoja ta perseris here tjeter, mire? se te ndava direkt"
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
17,861
Pikët
113
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

me fal per paturpesine e kesaj pyetjes: pse rri dot ti pa ma perserit kete?

:)
punet te presin, ti merresh akoma me llafe. ka rregulla ketu, e mos ma kundershto fjalen.
 
Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
12,723
Pikët
113
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

punet te presin, ti merresh akoma me llafe. ka rregulla ketu, e mos ma kundershto fjalen.
mendim i castit, por pa ze: edhe njehere qe kujtova se do shpetoja nga perseritja, m'doli huq
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
17,861
Pikët
113
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

mendim i castit, por pa ze: edhe njehere qe kujtova se do shpetoja nga perseritja, m'doli huq
mendim i castit, pa ze duke prit birren: mire ia bona, u bo kjo. edhe shume liri i kam dhene bile, i jep doren te marrin krahun. me boni me nerva tani, te pij ate birren te qetesohem pak po u kujtua te ma sjelli.
 

Sunflower

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 18, 2014
Postime
935
Pikët
0
Vendndodhja
Tek shtepia ime :p
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

Normal qe jane me te suksesshme. Ku ka me lumturi kur cifti ndan cdo gje bashk. Jane mbeshtetje morale dhe fizike e njeri tjetrit. Sidomos sot kur punojne te dy. Femite jane te dyve kshuqe duhet te ndihmojne njeri tjetrin. Njeriu kur martohet ndan cdo gje me bashkeshorten jo vec dashurine por dhe lodhjen. Te ndihmosh gruan nuk e ul autoritetin e burrin perkundrazi e larteson ate vete para gruas dhe jep nje shembull perfekt tek femite. Jeta ne cift eshte bashkpunim bashkpunim mirkuptim ndihme sakrifice etj. Dhe fryti ne fund do jete lumturi per te gjithe familjen..
 

Oxygen

Shy
Anëtar
Oct 24, 2013
Postime
10,083
Pikët
113
Përgjigje e: Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

ktej ka lagjet tona grate punojne token, e kan kuptu thelbin e ksaj teme si duket dhe i jan pervesh punve me ndihmu burrat me pas martese te sukseshme dhe pa divorce :D
 
Top