• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nuk pëlqen qepët, ndërsa rrit kokat deri në 7.5 kilogramë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Edhe pse nuk e ha dhe nuk e përdor në ushqim, John Lunt (45 vjeç) pëlqen rritjen e qepëve. Arsye pse John pëlqen qepët është se këto bimë thjeshtë i rriten kur i mbjell ai.
Këtë sezon në bahçen e tij ka mbjellë dhe ka rritur 45 kokë qepë të rënda ndërmjet 6 deri në 7.5 kilogramë. Një kokë e tillë është e barabartë me 700 kokë qepë të madhësisë normale. Bishtat e qepës rritën deri në më shumë se një metër.

Këto zarzavate gjigante ai ua falë shokëve. Njerëzit gjithnjë e më shumë janë duke rritur perime gjigante. Kohë më parë plaka (78 vjeçe) nga Britania e Madhe ia paraqiti botës trangullin e saj, të gjatë më shumë se 5 metra, shkruan Daily Mail.
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Nuk pëlqen qepët, ndërsa rrit kokat deri në 7.5 kilogramë

:pedhe une ne dimer mbjell ciklaminin edhe ne verer gerber se jane te vetmet lule qer me rriten :p
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Nuk pëlqen qepët, ndërsa rrit kokat deri në 7.5 kilogramë


Jua u keshilloj eshte super rezistente ndaj te ftohtit edhe lulezen pergjate gjithe dimrit :)
Ne ambjen dhome nuk reziston *
 
Top