• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Oni Pustina fiton ?Dancing with the stars?

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Modeli shqiptar me fame ndërkombëtare është bere kështu fituesi i edicionit te pare te “Dancing with the stars Albania”.


Oni Pustina dhe partnerja e tij Linda, arritën te siguronin një shumatore me te larte pikesh mes atyre te jurisë dhe votës se publikut, duke lënë pas dy çiftet e tjera te spektaklit, qe për 12 jave radhazi erdhën ne Vizion Plus e Tring Dixhital. Oni mori kështu trofeun e nderit, por edhe çmimin e madh prej 50 mije eurosh te ofruar nga Tring Dixhital.

Gara e forte, e cila i shoqëroi edhe këtë finale te madhe personazhet VIP te “Danging with the stars” renditi mes vendit te trete dhe atij te dyte, dy këngëtaret, kosovaren Genta Ismajli dhe Landin e West Side Family. Gjatë mbrëmjes tre çiftet vallëzuan me katër kërcime te ndryshme, tre individuale dhe një te përbashkët.

Paso Doble, Ça-Ça-Ça apo Tango ishin gjinitë e përzgjedhura. Përtej garës, ashtu siç ishte premtuar mbrëmja finale pati edhe shume surpriza te tjera. Show-meni Adi Krasta iu bashkëngjit me opinion e tij për disa momente jurisë, por edhe surprizoi duke kërcyer brenda stilit te tij.

Spektakli ofroi edhe një homazh kushtuar mbretit te ndjere te pop-it Majkell Xhekson, ne formën e një kolazhi nga personazhet vip këngëtare te “Dancing”. Ndërsa sigla hyrëse e show-t u këndua dhe interpretua live nga trupa e baletit dhe prezantuesja Alketa Vejsiu.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top