• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Opera tejkalon me shpejtësi, edhe versionin më të ri të Google Chrome

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Sipas testeve të Computerëorld, Google Chrome beta (version 5.0.375.29) thuhet se ky shfletues punon më mirë për rreth 17, poasçërisht në JavaScript.

Megjithatë, versioni i shfletuesit 10:53 Opera mbetet kampion në shpejtësinë e JavaScript, dhe për 16 për qind më i shpejtë krahasuar me beta versionit më të ri të Google Chrome.

Për herë të parë shpejtësia e Operas është dëshmuar në shkurt, kur shefltuesi pati aktivizuar "motorin e ri të kërkimit" të quajtur Carakan.
 
Top