• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Oscar për Gloria Stuart në 100-vjetorin e lindjes

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Gloria Stuart është nderuar me një çmim “Oscar” në 100- vjetorin e lindjes. Aktorja që luajti në “Titanic” është shumë e lumtur për këtë çmim.

Unë nuk e vërej fort dallimin mes viteve 90 dhe tash që i kam mbushur plot 100”, ka thënë Stuart, e cila ditëlindjen e 100-të e ka festuar më katër korrik.

Sipas saj, ky çmim është një vërtetim i asaj që ajo e quan “karrierë e ndritur dhe e respektuar filmike”. Disa ditë më parë ajo është nderuar edhe me një çmim nga një tjetër akademi.

Bëhet fjalë për akademinë e arteve “Motion Picture”, në Beverly Hills. Te dy çmimet të cilat i ka marrë si 100- vjeçare i dedikohen karrierës së saj si aktore.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top