• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Përdoruesit e MySpace mund të sinkronizojnë postimet e tyre edhe me Facebook

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Rrjeti i njohur social i cili së fundmi e ka ri-dizajnuar faqen e saj, që të duket sa më e ngjashme me Facebook, tani ka ndërmarrë edhe një hap tjetër interesant.
Përdoruesit e MySpace tani mund t’i sinkronizojnë postimet e tyre edhe në Facebook.

Kjo do të thotë se përdoruesit e MySpace mund t’i shohin miqtë e tyre në Facebook, pa pasur nevojë ta braktisin rrjetin më të madh social në botë.

Sipas analistëve, kjo është një shenjë se MySpace po synon të gjejë një segment të ri për ta ringjallur veten, dhe se qëllimi i faqes tani është ko-ekzistenca me rivalin, Facebook.com.

Përdoruesit e MySpace tani mund të shpërndajnë muzikë, video, foto, lojëra, aplikacione dhe lidhje të ndryshme ndërmjet të dy rrjeteve sociale.
 
Top