• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Përgatitjet për “DAM Festivalin”

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Po bëhen përgatitjet e fundit të DAM Festivalit i cili ka karakter ndërkombëtar. Festivali i muzikantëve të rinj do të nisë më datën 25 të këtij muaji, në Prishtinë.


Në edicionin e pestë të këtij festivali drejtoresha artistike, Yllka Rexhepi, ka premtuar diçka më ndryshe se ato të kaluarat duke veçuar artist të talentuar të muzikës klasike si violonçelisti* nga Sllovenia, Luka Shulliq, dirigjentin austriak, Claudio Buchler dhe artistë të tjerë nga mbarë bota.

Të dashuruarve pas muzikës klasike DAM Festivali ndërkombëtar i Muzikantëve të rinj do t’u ofrojë kënaqësi me 15 koncerte, tryeza muzikologjie dhe punëtori deri më 19 prill sa dhe do të zgjasë ky festival.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top