• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Përmbytet Shqipëria

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
42,825
Pikët
113
Vendndodhja
?
Përmbyten dhe shtëpia.
Në kohën e Enverit kan qën disa zona që nuk lejohej ndërtimi sepse kishte rrezik përmbytje.
U lëshuan "shpellarët" pan vënde bosh dhe i mbushën me shtëpia, tani që përmbyten rregullisht hapin gurgullin pse nuk na ndihmon qeveria, duam dëmshpërblim e lesh me qime moj Fatime i thonë këtij muhabeti.
Krim ... Ndersa k’te punen e ankeses ne nje rast te tille ... eshte qysh te biesh brenda me kembet e tua .
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
6,713
Pikët
113
m'u desh mu mbyt Meleqja... kish vajt ne Vlore te blinte nje pale xhinksa dhe bleu ngjala Coleje
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
7,095
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Children use a boat in a flooded area in Obot village, Albania. More photos of the day: https://reut.rs/3byDz1l

📷 Florion Goga

View attachment 74083
Mand!
Përgjegjësia ndahet më dysh për atë që i kemi bërë me lëvizjet demografike brënda vëndit, sigurisht parësore është e mungesës së hallkave shtetërore për të kontrolluar këtë lëvizje, por jo pak kemi ne me vendimet tona për të ndërtuar kudo dhe kurdo.
Në ish këneta, nën shtylla të tensionit të lartë, në toka lehtësisht të lëvizshme, mbi tunele, nën diga rezervuari apo liqenesh artificialë etj etj
Të shihje Balldrenin e vjetër kodrës dhe atë të riun të ndërtuar pas '90 këto ditë vetë-kuptohet se nuk ka faj perëndia por njerëzia për atë që e pësojmë.
Asgjë nuk kthehet mbrapa tashmë, por le të shpresojmë se diçka do të rregullojmë e të reflektojmë për të ardhmen, që të mos përsërisim të njëjtat gabime
 
Anëtar
Feb 29, 2012
Postime
5,304
Pikët
113
gjynah, nuk mjaftojne vuajtjet e tjera edhe kjo duheshte1
Nevej ne vatan do ti kapercejm, jo ndokush tjater. Ti kujdesu per pendat e nju orlinsit e te baton ruzh-it, se bjondushi ne vend qe te siguroje SHBA-ne nga mos-ruejtja e mjedisit, shkon dhe heq fondet e pentagonit per te ndertuar mure qe s'hyjne ne pune, perveçse grricin mjedisin. Nuk e di kush e ka pas pas rrejt se murin do ta paguente meksika ... -qesh-
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,177
Pikët
113
Nevej ne vatan do ti kapercejm, jo ndokush tjater. Ti kujdesu per pendat e nju orlinsit e te baton ruzh-it, se bjondushi ne vend qe te siguroje SHBA-ne nga mos-ruejtja e mjedisit, shkon dhe heq fondet e pentagonit per te ndertuar mure qe s'hyjne ne pune, perveçse grricin mjedisin. Nuk e di kush e ka pas pas rrejt se murin do ta paguente meksika ... -qesh-
Keto jane gjera qe vetem koha i verteton ose i hedh posht!
 
Top