• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Përse martohen njerëzit?

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Shkenctarët kanë zbuluar kohët e fundit, pse njerëzit martohen. Meshkujt dhe femrat kanë në mënyrë absolute arsye të ndryshme nga njëri tjetri, por një gjë është e sigurt- dashuria nuk luan ndonjë rol në martesë. Shikoni më poshtë që të zbuloni të vërtetën.

Pra një mashkull martohet më një femër sepse:

50 % e tyre nuk mund të rrinë pa kryer marrdhënie
29 % e tyre nuk rrinë dot pa një mama
13 % pëlqejnë gjokset e mëdha
6 % përtojnë të lajnë një pjatë
2 % thjesht që të kenë gjithmonë dicka për të bërë
Një femër martohet me një mashkull sepse:

61% nuk mund të jetojnë pa probleme
13% janë të dashuruara pas parave
11% nuk e dëgjojnë mamanë
9% dashurojnë kafshët
6% janë budallacka
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,009
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Përse martohen njerëzit?

nese kto jane arsyet perse martohen njerezit, atehere me iku fare deshira per tu martuar
 

ilia spiro

V.I.P
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
1,437
Pikët
63
Përgjigje e: Përse martohen njerëzit?

Po sot keshtu duhet te jete, pasi shoqeria njerezore ka evoluar negativisht dhe nese eshte vertet sipas statistikave, martesa nuk ka asnje kuptim, eshte e deshtuar qe pa u lidhur. Me pare ka qene ndryshe. Them 100 vjet ndoshta...
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Përse martohen njerëzit?

2 % thjesht që të kenë gjithmonë dicka për të bërë
Duhet te kishe rit pak perqindjen ketu

61% nuk mund të jetojnë pa probleme
13% janë të dashuruara pas parave
11% nuk e dëgjojnë mamanë
9% dashurojnë kafshët
6% janë budallacka
Ca do benin femrat pa meshkujt thuaj
 

Enigmatiku

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 1, 2010
Postime
4
Pikët
0
Përgjigje e: Përse martohen njerëzit?

Nuk ke ca me ba...rrin e vret mendjen dhe martohesh..... :d

enigmatiku eshte me idene gjithsecili ne shpine e vet ..... :d
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,209
Pikët
113
Përgjigje e: Përse martohen njerëzit?

Njerzit martohen per te shtuar rracen e budallenjve ..haha
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Përse martohen njerëzit?

haha 9% dashurojnë kafshët po çte bejne te shkretat kur s gjejne njeriun e duhur .... :D haahaha me mire nje kafshe pa goje...:p mire e ka shkenctari... jemi ne nje rruge qe sdijme ke te dashurojme....

Ku eshte lumturiaaaaaa? -mendon-
 

Xhenet

❤️♥️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,630
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Përgjigje e: Përse martohen njerëzit?

Nese kjo eshte thene nga shkenctaret,ateher neve na mbetet te thojme te kunderten!


50 % e tyre nuk mund të rrinë pa kryer marrdhënie(JO por 50% te tyra i kan frike infekcioneve gjinitale!
29 % e tyre nuk rrinë dot pa një mama(Jo por 29% te tyre duan te plotsojne deshiren e cdo femre qe done te behet mama nje dite!
13 % pëlqejnë gjokset e mëdha(Jo por 13% te tyre jane te fasinuar mbas gjoksit,dhe shyqyr qe jan aq se me qene me shume ateher cdo femer duhet te shton silikon ne gjokset e tyre:p
6 % përtojnë të lajnë një pjatë( Jo por ata 6% jane kuzhinjere dhe pritojn te lajne edhe ne pune edhe ne shtepi!
2 % thjesht që të kenë gjithmonë dicka për të bërë( Vetem 2%!Sa keq:()
Një femër martohet me një mashkull sepse:

61% nuk mund të jetojnë pa probleme(61% kerkojn te jene te siguruara)
13% janë të dashuruara pas parave(13% jane te punsuara vet keshtu qe ska te bej me kete statistik!)
11% nuk e dëgjojnë mamanë(11% dojne ti ngjajne mamajes)
9% dashurojnë kafshët(9% kane dashuri edhe per cdo krijes qe egziston)
6% janë budallacka (6% Per fat te keq jane me te zgjuarat)
e bera lemshe por per inate te shkenctareve,sepse mendojn se jane me inteligjent me budalleqet e tyre.:)
__________________
 

MarsS

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 20, 2010
Postime
244
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Përse martohen njerëzit?

me i nxjerr vetes pune :p:p
 

Saura

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 25, 2010
Postime
2,644
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Përse martohen njerëzit?

Martohen per egzistences e rraces njerzore :p
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Përse martohen njerëzit?

une jam martu gruaja me me gatu
e chocolata me i la enet,lol
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Përse martohen njerëzit?

une jam martu gruaja me me gatu
e chocolata me i la enet,lol
mire ato te benkan sherbime po ti si do ua kompesosh lodhjen qe ato kan per te te ber qefin ty
 

kriko

Anëtar
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
143
Pikët
18
Vendndodhja
ketu afer
Përgjigje e: Përse martohen njerëzit?

mire ato te benkan sherbime po ti si do ua kompesosh lodhjen qe ato kan per te te ber qefin ty
Mir unejsa usa ste ka pergjigjur si duhet po te me kishe pyetur mua dot ju kisha pergjigjur me thjesht...
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,444
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Përse martohen njerëzit?

Shume pa lidhje kto qe thuhen per martesen.....

Ama gjithsecili e shef ne pikpamjen e vet, disa edhe tallen kot.

Ca i gjeti paraardhesit tane qe u martuan? E me 100 halle e mundime na rriten e na ben kta qe jemi duke qen te dy bashke, si prinder, si shoke, si burre e grua.

Do martohem edhe do bej dasem me 500 veta ;)
 
Top