• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Përse ndodh tradhtia?

Do ta falnit nje tradheti ?

 • Po

  Votes: 5 23.8%
 • Jo

  Votes: 16 76.2%

 • Numri i votuesve
  21
 • Poll closed .

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Do ta falnit nje tradheti ?

Hej: TE GJITHE E DIME QE KUR FLASIM PER TRADHETINE SI FENOMEN PERHERE PERPIQEMI TE DISKUTOJME PER TRADHETINE E TJETRIT, KUR NA DUHET TE PERGJIGJEMI...
JEMI NE KATER RRUGET E SHIJAKUT AHAHAH
Domethene jemi ne dileme, a duhet ta falim tradhetine tone, po te tjetrit


Përse ndodh tradhëtia, çfarë e shtyn dikë të tradhëtojë?

A falen dot 'brirët'? A do e falnit ju tradhëtinë?

Mendoni se tradhëtojnë më shumë meshkujt apo femrat?
 

OnLy

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 10, 2009
Postime
155
Pikët
0
Vendndodhja
Aty Ku Tymi Ska Te Sosur
Titulli: Do ta falnit nje tradheti ë

koha per ndryshim cdokush eshte i lire te veproj sipas menyres ,mendimit te vet ,dhe ska kush e ndalon ,sepse nuk mund jem une `skllav` i gruas ose anasjelltas

mund egzistojn shume lloj personash ,qe llogjikojn ne shume menyra por une personalisht skam pse shqetesohem nga nje tradheti, kur shume bukur pasi partnerja te bej nje gje te till i tregoj rrugen per andej nga ka ardhur.......
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Titulli: Do ta falnit nje tradheti ë

jo kurr asnjeher te jete njeriu qe du me shum derisa me ka tradhetu ka hedh poshte ndjenjen dhe mua vete si njeri pa llogarit figuren qe ben ai qe ja ul vetes piket e cdo gje per mua ai njeri ska me vlere
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Do ta falnit nje tradheti ë

PO do e falja gje njerezore esht, s'jena kafshe dhe ana tjeter ka deshira seksuale..
Do mbetesha shum keq kuptohet por nuk prishet nje lidhje nga nje tradhti, pastaj veret si esht puna.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Do ta falnit nje tradheti ë

Jo ..sdo e falja kurre..seshte puna ke kofortesia..sepse tradhi ka ..eshte llogjike ..
po vet fakti qe ajo ka ndodh ..dmth ka dicka qe nuk shkon..
kushdo ne pune te tij...sdo e mbaja inat..po ama sja fal !
 

Black_RideR

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 13, 2010
Postime
75
Pikët
0
Vendndodhja
Giulianova
Përgjigje e: Do ta falnit nje tradheti ë

o Si Ste Fal Kush Sot .... Shpirt Kazma Tan Kekeni :) :) :p

As Qe Behet Fjal Vetem Litari e Pret :D
 

tina-RTM

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
45
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtine
Përgjigje e: Do ta falnit nje tradheti ë

thika pas shpine te vret , plaga nuk sherohet ........ per tradhetin kurr kurr nuk do kete falje nga ana ime ...........
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,296
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Re: Do ta falnit nje tradheti ë

Per momentin nuk kam ndermend te fal askend qe me tradheton ne cdo aspket te jetes , Por mendoj se dhe rethanat ne te cilen ndoth ajo tradheti ndikon shume ne vendimin qe do maresh , Personalisht e kam shume te veshtire per ta falur nje tradheti , Per te mos then te pamundur ....
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Do ta falnit nje tradheti ë

nese flisni per tradhtin ateher kini parasysh qe tradhetia qe shifet esht shum pa vlera dhe nuk shkakton shum deme nese krahasohet me tradhetine qe nuk shifet nga syt e njeriut por qe ekziston ne çdo mendje te prishur me pak fjal per shpjegim me te qart nese dikush te tradhton dhe ti vihesh ne dijeni te ketij fakti ateher e fal ose jo varet nga shum rethana te jetes veprimi yt
problemi qendron nese dikush te tradhton me mendje e zemer pa ndaluar dhe ti ke ndjesin qe ai njeri te do vertet dhe esht vertet njeriu jetes tende
personalisht nese dikush me tradheton ktu flitet per maredhenie midis mashkull femre sdo e falja sepse fjala falje sduhet te ekzistoj nese tradhtia behet realitet
ndersa nese dikush tregohet pa taban dhe pa karakter ne drejtim me mua ne jeten e perditshme kjo sdo me çudiste aspak sepse bota esht plot me krimba pra esht mese normale te tradhtohesh ne jeten reale
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,296
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Re: Do ta falnit nje tradheti ë

Ndoshta dhe pyetja nuk eshte cilisuar saktesisht ndaj dhe ne kemi dhen kete mendin te pergjithshem per tradhetite ne pergjithesi , Gjithsesi kete lloj tradhetie qe ti permende pak me lart personalisht nuk do ta falja kurren e kurres.
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Do ta falnit nje tradheti ë

Nuk jam ndjere ndonjehere e tradhetuar deri ne keto momente dhe duke e njohur veten kam pershtypjen se nuk mundem ta fal kurre nje tradheti! Ne momentin qe jap shume nga vetja kam deshire te marr te njejten ndjesi ...
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Do ta falnit nje tradheti ë

Po pra!!! Aty ku ka tradheti nuk ka sinqeritet,e nuk ka dashuri ..
Panvaresisht rrethana,kushteve,justifikimeve fjala tradheti tingellon negativisht !
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Do ta falnit nje tradheti ë

Edhe i dehuri ato qe nuk ka guxim ti beje edhe ti thoje esell thote , por ama do ti beje , edhe ata qe tradhtojne te dehur prap nuk justifikohen .
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Do ta falnit nje tradheti ë

Tradhetia nuk mund te ndodhe vetem ne gjendje te dehuri,mund te ndodhe edhe per shume motive te tjera si psh nje provokim nga personi tjeter,nje deshire per te perfituar dicka qe nuk ta ofron partneri yt,nje moment dobesie etj gjithsesi sikurse e thashe edhe ne fillim une kurre nuk e fal tradhetine!

Kur eshte puna per zhgenjim behet shume e serte dhe strikte,aq sa e mire jam ne jeten time te perditshme !
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Do ta falnit nje tradheti ë

Po e filloj me ate qe ka then Stealth,qe tradhetia qe nuk shifet eshte me e keqe se ajo qe shifet.Kot nuk thon i zoti i hallit e merr vesh i fundit,kur te gjithe e din dhe ja bejn me gishte.Puna eshte mbasi e shikon ca do besh!?Sado ta duash dike mbasi te tradhetuar hiqe nga mendja se do jesh ne gjendje ta falesh.Sa te nxish jeten tende dhe te asaj(ndoshta e meriton te ja nxish) me mire i thua shendet te mira.Dhe puna eshte qe mos te kalosh ne ekstrem si kemi pare plot her qe ndodhe ne Shqiperi duke i marr jeten.plus qe shkaterron dhe veten tende.
 
Top