• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Pacquaio vs Mayweather

Kush do te fiton?

 • Mayweather

  Votes: 4 40.0%
 • Pacquiao

  Votes: 6 60.0%

 • Total voters
  10

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Kte te shtune eshte me duket apo jo? Une deshire do kisha te fitonte filipinezi. Mayweather se duroj dot dhe uroj qe Pacquiao ti shkaktoje humbjen e pare ne karriere.
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Kte te shtune eshte me duket apo jo?
Jo,ne fillim te Majit eshte,me sa e di une.Ne Las Vegas.
Mayweather fiton.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,392
Pikët
113
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Jo,ne fillim te Majit eshte,me sa e di une.Ne Las Vegas.
Mayweather fiton.
Te djelen 3.05.2015.....ora 02.55 ne MGM Grand Hotel Las Vegas!
Vetem nga 3 Milion abonente =300 milion dollar!
Por edhe sikur 250 milion te mblidhen ky xaxi po vazhdoi 12 raunde fiton 70.000 $ ne sekonde!
Jam me kete kushon e kinezit tone ne troje!
Klm !
 

Superman

Man of Steel
Staff member
Anëtar
Oct 4, 2012
Postime
1,473
Pikët
48
Vendndodhja
Hic Et Ubique
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

14000 USD ishte nje bilete e rendomte ne tregun e zi...
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
23,802
Pikët
113
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

$99 per ta pare ne tv.
 

Xhebraili

El Pistolero
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
4,028
Pikët
0
Vendndodhja
Peja
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Fiton Zezaku ,ska assnje gje ne terezi filipinezi qe ta mund..
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,178
Pikët
113
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Votova per Pacquiao edhe pse mendoj se do te fitoj Mayweather.

Pacquiao eshte teper i shpejt dhe shume luftarak por nuk mbrohet si duhet. Lufton shume i hapur.

Per Mayweather s'kemi cka me filozofu. Tregojne statistikat (47 fitore, asnje humbje dhe asnje barazim) se per cfare boksieri behet fjale.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Mayweather eshte boksier pikesh. Kemben e djathte gjysem hapi perpara ,trupin gjysem te perkulur dhe i terhequr duke goditur me te majten dhe shkarkon me te djathten ,historikisht kte taktike ka pas. Nuk eshte boksier qe jep spektakel sic ka qene Arturo Gatti ,Oscar de la hoya, Diego Corrales ,edhe pse te tre kto Mayweather i ka mund. Personalisht do doja t'fitonte Pacquiao :)
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
31,633
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Mayweather.....The "Moneymaker" beast......do fitoje sepse ashtu duan disa qe kontrollojne bastet dhe zhirot e kesaj ndeshjeje.
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Mayweather eshte boksier pikesh. Kemben e djathte gjysem hapi perpara ,trupin gjysem te perkulur dhe i terhequr duke goditur me te majten dhe shkarkon me te djathten ,historikisht kte taktike ka pas. Nuk eshte boksier qe jep spektakel sic ka qene Arturo Gatti ,Oscar de la hoya, Diego Corrales ,edhe pse te tre kto Mayweather i ka mund. Personalisht do doja t'fitonte Pacquiao :)
Krejt ne rregull AAO,por nderroja kemben Mayweather.Bokson me Gjysem hapi para me kemben e majte cka eshte edhe logjike sepse atehere dora e djathte eshte e terhequr dhe ka hapesire per tu shkarkuar.

.


Perparesija me e madhe e Floyd eshte intelegjenca,njeriu ju pershtatet cdo lloj stili te kundershtarit ( i kam shikuar gati te gjitha ndeshjet e tij ne Youtube dhe kjo bie ne sy) dhe cdo kundershtar e dominon ne kete aspekt.Mbrohet shkelqyeshem dhe mos harroni nje fakt qe Mayweather eshte i gjate 173 cm ,ndersa krahet i shkojne ne 183 cm dhe asnje i kategoris se tij walter nuk mundet ta munde,ndoshta mu per kete fakt.

Sipas meje Floyd fitues ne pika edhe ate me vendim unanim....por ku i dihet ne boks cdo here mundesh ta marresh nje grusht ne mjekerr dhe i sheh yjet.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,392
Pikët
113
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Sa i forte ky Rusi...
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=PiCSprms3yc[/ame]
Hmmmm
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,392
Pikët
113
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Krejt ne rregull AAO,por nderroja kemben Mayweather.Bokson me Gjysem hapi para me kemben e majte cka eshte edhe logjike sepse atehere dora e djathte eshte e terhequr dhe ka hapesire per tu shkarkuar.

.


Perparesija me e madhe e Floyd eshte intelegjenca,njeriu ju pershtatet cdo lloj stili te kundershtarit ( i kam shikuar gati te gjitha ndeshjet e tij ne Youtube dhe kjo bie ne sy) dhe cdo kundershtar e dominon ne kete aspekt.Mbrohet shkelqyeshem dhe mos harroni nje fakt qe Mayweather eshte i gjate 173 cm ,ndersa krahet i shkojne ne 183 cm dhe asnje i kategoris se tij walter nuk mundet ta munde,ndoshta mu per kete fakt.

Sipas meje Floyd fitues ne pika edhe ate me vendim unanim....por ku i dihet ne boks cdo here mundesh ta marresh nje grusht ne mjekerr dhe i sheh yjet.
DREJT
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=HbmxmTwO0fk[/ame]
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Pacquaio vs MayweatherEdhe 6 dite.
2 Maj, MGM Grand Garden Arena,Las Vegas

Floyd Mayweather,Jr.
1977 (38),SHBA
Lartesija 173 cm,shtrirje krah. 183 cm
47 : 47 - 0 - 0
26 KO

Manny Pacquiao
1978 (36),Filipine
Lartesija 169 cm,shtrirje krah. 170 cm
64 : 57 - 5 - 2
38 KO
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
23,802
Pikët
113
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

E firmosi kontraten Mayweather, apo akoma?
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Inside Mayweather - Pacquiao

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=hF76dlQt23c"]https://www.youtube.com/watch?v=hF76dlQt23c[/ame]
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
23,802
Pikët
113
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

S'di me ke te behem, por anoj nga Pacquiao.
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Legjendat e boksit prognozojne perballjen Mayweather - Pacquaio

Edhe tri dite na ndajne nga perballja e shekullit dhe disa nga legjendat e boksit japin mendimin e tyre kush eshte favorit/fitues.
HBO Boksing ka intervistuar disa nga boksieret qe kane shkruar historine e ketij sporti dhe gati te gjithe jane te mendimit qe Pacquiao eshte underdog.

Lennox Lewis : " perparesi i jep Mayweather-it..."
Bernard Hopkins : " perparesi Mayweather-it ..."
Shane Mosley : " do te vendose shpejtesija dhe levizjet e Mayweather..."
Oscar De La Hoya : " do beje tifo per Pacquiao,por ne fund do te fitoje Mayweather ... "
George Foreman : eshte i vetmi i cili mendon qe Pacquiao do ta munde Mayweather-in ...

Mayweather/Pacquiao: The Legends Speak.
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=R5gEjs5jfHw"]https://www.youtube.com/watch?v=R5gEjs5jfHw[/ame]
 
Top