• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Paditë kompaninë pasi është bërë i varur nga videoloja

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Amerikanin Craig Smallwood gjykata e lejoi ta padisë prodhuesin e videolojërave “NCsoft” nga Korea e Jugut për varshmëri.
Smallwood thotë se është bërë aq shumë i varur nga loja online “Lineage II” sa që më nuk mund të kujdeset as për veten. Ai thotë se nuk mund të zgjohet, vishet, lahet bile as të bisedojë me shokët dhe familjen. Ai thotë se nuk mund të “shkoqet nga kompjuteri”.

Ai sqaroi se ka luajtur rreth 20.000 orë të kësaj loje prej vitit 2004 deri më 2009 dhe kurrë nuk do t’ia kishte nisur sikur ta dinte se do të bëhej i varur nga kjo lojë. Nga prodhuesi kërkoi 3 milionë dollarë dëmshpërblim për shkak të natyrës së lojës e cila mund të krijojë varshmëri. Loja “Lineage” së pari u paraqit në treg më 2003 ndërsa për disa vjet më shumë se 600.000 njerëz filluan ta luajnë. Mediat nuk tregojnë se sa vjeç është Craig.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Paditë kompaninë pasi është bërë i varur nga videoloja

Sa mirë, të mbyllesh 3 - 4 vjet në shtëpi duke luajtur. Më pas i hedh në gjyq dhe del me 3 mln $$$ :)
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Paditë kompaninë pasi është bërë i varur nga videoloja

Badallalliku me vertet qe i paska rronjet e thella :D

Dashka dhe demshperblim budalli
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Paditë kompaninë pasi është bërë i varur nga videoloja

Badallalliku me vertet qe i paska rronjet e thella :D

Dashka dhe demshperblim budalli
Ai nuk është budalla, po shumë më i zgjuar se të tjerët. Ai e ka të fituar gjyqin, pasi “NCsoft”, nuk ka një shirit tek i cili shkruan! "Kujdes, nga kjo lojë mund të krijoni varësi". Kështu pësoj dhe Marlboro (filial i Philip Morris" 750 mln $$$, nga një familje ne Texas, të cilët e hodhën në gjyq se djali i tyre vdiq me kancer në mushkri dhe shkaku ishte cigarja.
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Paditë kompaninë pasi është bërë i varur nga videoloja

loooooooool po pse sthua ti ta luj dhe un kte lojen te bohem si e varur prej saj
dhe tmar noi pare :p
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Paditë kompaninë pasi është bërë i varur nga videoloja

loooooooool po pse sthua ti ta luj dhe un kte lojen te bohem si e varur prej saj
dhe tmar noi pare :p
Problemi qëndron se mbrapa është një staf i madh me Psikolog dhe Psikiatra, të cilët dalin në konkluzion se ka krijuar varësi apo thjesht po shtiret si i till. :D
 
Top