• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pak ndihme ju lutem?!

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,955
Pikët
113
Përgjigje e: Pak ndihme ju lutem?!

Pyetje per kuriozitet,
Ne sistemet me AD qe mund t'ju kete rene rasti te merreni, sa perdorues kane patur mesatarisht? 0-5 ? 6-20? 21-50? 60-100? 1000? 1000+ ?
Do te pergjigjesha une me kenaqesi por vetem "Pyetje per kuriozitet" mora vesh. :p
 

gurax

Super Moderator
Anëtar
Mar 19, 2011
Postime
3,030
Pikët
48
Vendndodhja
Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-
Përgjigje e: Pak ndihme ju lutem?!

Po ja ta thjeshtojme...
Zere se ke nje oborr qe i ke vene gardh, ku do te mbash nje tufe me dele. Ka shume lloje gardhesh me materiale te ndryshme dhe ngjyra te ndryshme e me emra te ndryshem. Njeri nga keta quhet AD. Une desha te dija, me kete lloj gardhi, me sa koke ka qene tufa tipike e deleve ne oborr?

:p
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
32,211
Pikët
113
Përgjigje e: Pak ndihme ju lutem?!

pse nuk ka nje nenforum per hardware?

kam nje problem me printer.nuk mi njef faqet e internetit
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,290
Pikët
113
Përgjigje e: Pak ndihme ju lutem?!

Po ja ta thjeshtojme...
Zere se ke nje oborr qe i ke vene gardh, ku do te mbash nje tufe me dele. Ka shume lloje gardhesh me materiale te ndryshme dhe ngjyra te ndryshme e me emra te ndryshem. Njeri nga keta quhet AD. Une desha te dija, me kete lloj gardhi, me sa koke ka qene tufa tipike e deleve ne oborr?

:p
o shoku ka mundesi ta perseritesh dhe njehere kete pyetjen. kete radhe beje pyetjen me dhi qe ta kuptoj me mire une. :))
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,936
Pikët
113
Përgjigje e: Pak ndihme ju lutem?!

pse nuk ka nje nenforum per hardware?

kam nje problem me printer.nuk mi njef faqet e internetit
Ka mundesi te kete problem printeri me memorie.
 

Rex

ne fronin tim
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
16,239
Pikët
113
Përgjigje e: Pak ndihme ju lutem?!

Ku munde te gjej HISTORY ne IE(Internet Explorer)pasi e kam fshij njehere.Ju flm
Kqyr filma porno gjithe diten e ne fund futja delete history.

Haram haram :plaku:
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,515
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Pak ndihme ju lutem?!

Ka pak dite qe kam nderruar ROUTER-in me nje NETGEAR-600 por shof qe kam shume problem me faqet e FORUMIT (pra nuk me hapen ose i ngarkon me shume ngathtesi, shpesh bie dhe linja) dhe cudia me e madhe eshte se me ndodh vetem tek forumi, sepse per te tjerat punon normalisht si me pare! Dikur para 3 muajsh e kam patur kte problem per nje forum tjeter shqiptar per dashamiresit e aparateve satellitare dhe transmetimeve satellitare(satsupreme) dhe bile kam kerkuar ndihme ne kte forum! Ka ndonje ide se cfar me ndodh me PC, mos kam konfiguruar gabim Router-in, eshte problem qe e kam vetem une apo dhe te tjere, ndonje sugjerim bitte!
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
11,108
Pikët
113
Përgjigje e: Pak ndihme ju lutem?!

Ka pak dite qe kam nderruar ROUTER-in me nje NETGEAR-600 por shof qe kam shume problem me faqet e FORUMIT (pra nuk me hapen ose i ngarkon me shume ngathtesi, shpesh bie dhe linja) dhe cudia me e madhe eshte se me ndodh vetem tek forumi, sepse per te tjerat punon normalisht si me pare! Dikur para 3 muajsh e kam patur kte problem per nje forum tjeter shqiptar per dashamiresit e aparateve satellitare dhe transmetimeve satellitare(satsupreme) dhe bile kam kerkuar ndihme ne kte forum! Ka ndonje ide se cfar me ndodh me PC, mos kam konfiguruar gabim Router-in, eshte problem qe e kam vetem une apo dhe te tjere, ndonje sugjerim bitte!
Me kabell RJ-45 e lidh Routerin dhe PC-ne. Instalon driverin e Routerit...!
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,282
Pikët
0
Përgjigje e: Pak ndihme ju lutem?!

Ku munde te gjej HISTORY ne IE(Internet Explorer)pasi e kam fshij njehere.Ju flm
Bej restore te windows ne nje kohe tre mujore prapa dhe pastaj kerko infot ku mendon se i ke ruajtur apo ne memory e browser qe ke perdorur.

Nese ke riorganizuar windows me nje te ri atehere kerko folderin windows.old dhe hyr tek explorer.info dhe aty kerko manualisht ate qe te duhet.
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,604
Pikët
113
Përgjigje e: Pak ndihme ju lutem?!

E ka shkruar ne 2010 ate pyetje zoteria. Shpresoj ta kete zgjidh problemin deri tani. lol
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Pak ndihme ju lutem?!

sa gjate jeton nje femer nese ushqehet me qumeshtin e saj?
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,282
Pikët
0
Përgjigje e: Pak ndihme ju lutem?!

Ka pak dite qe kam nderruar ROUTER-in me nje NETGEAR-600 por shof qe kam shume problem me faqet e FORUMIT (pra nuk me hapen ose i ngarkon me shume ngathtesi, shpesh bie dhe linja) dhe cudia me e madhe eshte se me ndodh vetem tek forumi, sepse per te tjerat punon normalisht si me pare! Dikur para 3 muajsh e kam patur kte problem per nje forum tjeter shqiptar per dashamiresit e aparateve satellitare dhe transmetimeve satellitare(satsupreme) dhe bile kam kerkuar ndihme ne kte forum! Ka ndonje ide se cfar me ndodh me PC, mos kam konfiguruar gabim Router-in, eshte problem qe e kam vetem une apo dhe te tjere, ndonje sugjerim bitte!
Konfigurimi i routerit besoj te eshte bere nga kompania dhe ata duhet te kene dhene user+passw
Gjithsesi po mundohem te jap disa shpjegime nga ato qe kam hasur vete ne kete problematike; piksepari bej reset te router dhe rikonfiguroje serish duke marre kompanine ne telefon per te kerkuar te dhenat e datarate, e dyta, nese merr nga nje kompani private internet e tipit qe e blen internetin ne albtelekom dhe e rishesin atehere mund te jete problem portash protokollare te cilat toçat e kompanive private i lene te mbyllura dhe kur ti kerkon te hysh ne nje server me porte ta zeme 43 dhe ajo eshte e bllokuar, atehere kerkesa jote ben nje xhiro totale nepemjet portave wordwide si 22 apo 80 dhe per pasoje i bie si magelani per destinacionin e kerkuar.

Per te testuar portat protokollare perdor www.porttest.net dhe ne dritaren e bardhe ne qender fut porten me numer te deshiruar dhe kliko test per te pare nese jane open or closed.

Gjithsesi mund te kesh dhe fishing ne faqen e ketij forumi prandaj perdor njehere dhe kete malwarebytes.org jepi nje skanim sepse eshte nga me te miret dhe nuk e ngarkon pc
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,515
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Pak ndihme ju lutem?!

Konfigurimi i routerit besoj te eshte bere nga kompania dhe ata duhet te kene dhene user+passw
Gjithsesi po mundohem te jap disa shpjegime nga ato qe kam hasur vete ne kete problematike; piksepari bej reset te router dhe rikonfiguroje serish duke marre kompanine ne telefon per te kerkuar te dhenat e datarate, e dyta, nese merr nga nje kompani private internet e tipit qe e blen internetin ne albtelekom dhe e rishesin atehere mund te jete problem portash protokollare te cilat toçat e kompanive private i lene te mbyllura dhe kur ti kerkon te hysh ne nje server me porte ta zeme 43 dhe ajo eshte e bllokuar, atehere kerkesa jote ben nje xhiro totale nepemjet portave wordwide si 22 apo 80 dhe per pasoje i bie si magelani per destinacionin e kerkuar.

Per te testuar portat protokollare perdor www.porttest.net dhe ne dritaren e bardhe ne qender fut porten me numer te deshiruar dhe kliko test per te pare nese jane open or closed.

Gjithsesi mund te kesh dhe fishing ne faqen e ketij forumi prandaj perdor njehere dhe kete malwarebytes.org jepi nje skanim sepse eshte nga me te miret dhe nuk e ngarkon pc
Po GAME-kte dyshim kam edhe une, qe PC ben nje xhiro te gjate per tu lidhur me serverin e kerkuar dhe natyrisht ben dhe "lodhje" por nuk me kishte shkuar ne mend kjo puna e portave! Do ti hedh nje sy se s,ben ne ditet e ardhshme dhe te falenderoj per llampadinen qe me ndeze dhe per gadishmerine e treguar per te me ndihmuar! Thank you!
 
Top