• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Parashqevi Simaku ndahet nga burri

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Prej vitesh nuk jeton më në Shqipëri dhe tashmë atdheu për të është kthyer në një mall të vërtetë.


Ka krijuar një tjetër jetë atje, një të përditshme krejt ndryshe. Disa vite më parë, të gjithë e kujtojmë rikthimin në skenën shqiptare të Parashqevi Simakut. U prezantua me një partner, jo vetëm në profesion por edhe në jetë, i fejuari që më pas u bë dhe bashkëshorti i saj, martesë nga e cila Parashqevia ka një djalë.

E teksa i hedh një vështrim profilit të saj në ‘Facebook’, vihen re foto të Parashqevisë me djalin e saj, të cilin në të gjitha fotot e shtrëngon fort, po kështu edhe foto me familjarë të tjerë, foto ndër vite të cilat këngëtarja i ruan në formën e nostalgjisë.

Shumë foto i përkasin edhe momenteve me miqtë, si për shembull një foto me mikun e saj Antonio Athanas, foto me një regjisor amerikano-shqiptar, si dhe foto me zotin Pirro Milkani, Mirush Kabashi, Samir Kumbaro ambasadorin shqiptar në Ëashington, Fatos Tarifa me bashkëshorten e tij.

E ajo që është për t’u habitur mbetet fakti që në asnjë foto Parashqevia nuk shfaqet me të shoqin. Mos ndoshta kjo do të thotë se në statusin e këngëtares së famshme shqiptare ka ndryshime kohëve të fundit?

Një krisje në marrëdhënie, apo ndarje mes tyre? Nga këngëtarja nuk vjen asnjë konfirmim i tillë, ama shumë burime pranë saj bëjnë të ditur se çifti është ndarë. (Bluetooth)Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top