• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Parlamenti i ri shqiptar

Chanel

°.•°•.★DIVA★.•°•.°
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
187
Pikët
0
Vendndodhja
Underneath the stars
Përgjigje e: Parlamenti i ri shqiptar

Po si nuk kemi menduar më parë për ata deputë të shkretë, që me mund dhe djersë po e çojnë para këtë komb?! Është shumë e dhimbshme ti shohësh gati të pastrehë, në kotecin e rikonstruktuar së fundi prej 73,2 mln lekësh ( për lekët s'e kemi problem, i hedhim në ajër si nëpër dasma) teksa përpiqen çdo ditë për të mirën e vendit, teksa e çojnë vendin me hapa rapide drejt BE-së. Kjo e fundit, u shpreh se, me Kuvendin plotësohen kushtet për t'u anëtarësuar, madje se ky ishte kushti themelor dhe që pas ndërtimit të këtij 'monumenti të kombit' Shqipëria do të jetë anëtare (direkt) me të drejta të plota.

Përshëndes Znj. Kryetare të Kuvendit që lë mënjanë problemet shqetësuese që sjellin shirat e çdo dimri për vendlindjen e saj, që e bën zemrën gur pra në këtë drejtim, për hir të demokracisë, kombit, qytetarëve shqiptar... u mallëngjeva... më falni...
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Parlamenti i ri shqiptar

Nuk pata interes t'i shoh videot deri në fund, por ajo që më bëri përshtypje më shumë ishte shqipja me theks anglez që flasin gazetarët nëpër televizione.

Me sa kam parë, në Tiranë të rinjtë nuk i shqiptojnë më shkronjat RR dh R, por një r të butë angleze që nuk dëgjohet.

Sa për temën, ndërtimi i një kuvendi të ri më duket një gjë e panevojshme.
 

genti1972

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 19, 2011
Postime
35
Pikët
0
Përgjigje e: Parlamenti i ri shqiptar

kesaj i thone ....fshati digjet e kurva krihet ...me falni per shprehjen po gje em te sakte nk mund te gjeja
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,608
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Parlamenti i ri shqiptar

Cdo ditë që vjen dëgjojm budallikun e rradhes ....
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,213
Pikët
83
Përgjigje e: Parlamenti i ri shqiptar

Obobo kur shof ate bundren qe i perngjan shtriges ke borbardha me 7 xhuxhat me ngrihen qimet perpjete. Njeri me t'pershtire dhe me t'paafte ska per t'pas noiher politika shqiptare.

Vetem prishja e piramides kushton rreth 5M euro ,ndersa ndertimi rreth 30M. Kto skane lek te pagujne pagat e buxhetorve e jo me te ndertojne Parlament.

Ps. Tema duhej te ishte : A meritojne kto hajduter dhe mashtrus PARLAMENT TE RI? Si te majte dhe te djathte une mendoj qe as nje shpi publike nuk do ishte e denje per kto lloj politikanesh qe kemi ,e jo me parlament te ri.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Parlamenti i ri shqiptar

Obobo kur shof ate bundren qe i perngjan shtriges ke borbardha me 7 xhuxhat me ngrihen qimet perpjete. Njeri me t'pershtire dhe me t'paafte ska per t'pas noiher politika shqiptare.

Vetem prishja e piramides kushton rreth 5M euro ,ndersa ndertimi rreth 30M. Kto skane lek te pagujne pagat e buxhetorve e jo me te ndertojne Parlament.

Ps. Tema duhej te ishte : A meritojne kto hajduter dhe mashtrus PARLAMENT TE RI? Si te majte dhe te djathte une mendoj qe as nje shpi publike nuk do ishte e denje per kto lloj politikanesh qe kemi ,e jo me parlament te ri.
Keta hajdut e mashtrues,o Endri,nuk e meritojn.
Po me duket,se ai popull i meriton keta hajdut e mashtrues....Se vet i kan votu.
 
Top