• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Partneri / Partnerja

CarpeDiem

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Albania, Tirana
Partneri/ja juaj qe per juve eshte personi me afer ideales,ngel impotent/e.cfare do ndrryshonte ne lidhjen tuaj pervec mungeses se seksit?
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Partneri / Partnerja

Po sigurisht qe do ndryshonin t'jemi Realista sepse me dike qe jeton.. s'jeton vetem per Sex ..kshuqe llogjike ka plot ndryshime pastaj
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,464
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Partneri / Partnerja

Thone qe,kur nje cift arrin ne nje pike qe gjerat behen rutine dhe skan asnje entuzjazem ndodh tradhetia!!
Se di...esht shume e veshtire gjithsesi, kur nuk egziston mardhenia sexuale mes dy partnereve nuk gjej nje shpjegim te them qe kjo gje mund ti mbaj ato te lidhur.
Nuk po them qe sexi mban nje lidhje gjall por,esht shume i rendesishem.
 

jona2010

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 23, 2010
Postime
5
Pikët
0
Vendndodhja
Germany
Përgjigje e: Partneri / Partnerja

Kur te me ndodhe te tregoj dhe te kthej edhe pergjigje...:p
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,108
Pikët
113
Përgjigje e: Partneri / Partnerja

Partneri/ja juaj qe per juve eshte personi me afer ideales,ngel impotent/e.cfare do ndrryshonte ne lidhjen tuaj pervec mungeses se seksit?
Ky, mendoj, eshte problem me i madh per meshkujt sesa per femrat. Impotenca tek femrat nuk ekziston. Ajo mund te quhet thjesht "frigide" ose e ftohte. Kur ndodh se asaj nuk ia ka qejfi per mardhenie dashurore me te shoqin, nje femer, ne qofte se do qe ai te mos bredhe neper bordello apo te zere te dashura, do te kryej aktin pa problemin me te vogel. Edhe mungesa e orgazmes nga ana e saj eshte prove e ketij konstatimi.

Per sa i perket impotences mashkullore ajo mund te vije si rezultat i nje dhimbje te thelle, psh pas humbjes se nje njeriu te dashur, mund te vije si rezultat i ndonje semundjeje, qe shkakton dhimbje fizike POR njekohesisht ajo mund te vije edhe si rezultat i anoreksise dhe se kundertes se saj bulimise.

Oreksi vjen duke ngrene thote populli. Nqs nje njeri nuk ka uri kjo tregon se ai ose ka ngrene shume ose ajo qe sheh si ushqim eshte dicka qe ai nuk e ka provuar kurre dhe nje gje qe nuk ke provuar kurre ose nuk te ngjall oreks ose te fut nje oreks me te madh se cfare duhet.

Psh nje mashkull qe eshte i rrethuar me meshkuj fantazon per femer. Nje mashkull qe eshte i rrethuar vetem me femra, mund te kthehet ne impotent per arsye te shumices se ketyre te fundit. Atehere ai do te fantazoje per mashkull.


Dea
 

Frank

Anëtar i ri
Banned
Anëtar
Aug 13, 2017
Postime
1,480
Pikët
0
Vendndodhja
Here!
Përgjigje e: Partneri / Partnerja

Lidhja me e forte mes nje femre dhe nje mashkulli eshte seksi, pas periudhes tranzitore te qymyrit dhe adrenalines qe nuk i kalon 10 vite.
Thuhet gjithashtu se ka çifte qe e kane tejkaluar kete "problem".
Une nuk dua ta mendoj, zoti na ve ne prove me te tilla probleme, dhe si te tille, pa e provuar ne njerezit e tij nuk duhet te abuzojme me pergjigje te parakohshme. :p
Me pak fjale se kam idene.
 
Top