• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pas flirtit në Facebook, profesorët përjashtohen nga puna

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Autoritetet studentore po japin një leksion të mirë sa i përket komunikimit shoqëror në Facebook, mes profesorëve dhe studentëve.
Gazeta e njohur amerikane, New York Post ka publikuar një artikull mjaft interesant, lidhur me tre profesorë në qytetin e New York-ut, të cilët janë suspenduar nga puna, pikërisht për shkak të dyshimeve rreth komunikimit jo të duhur me studentët e tyre në Facebook.

Në një rast, ish profesori i Bronx, Chadwin Reynolds është “miqësuar” me shumicën e studenteve vajza, dhe u ka shkruar komente në fotografitë e tyre, të ngjashme si “ kjo është shumë seksi”.

Thuhet se profesori 37 vjeçar i Fordham High School for the Arts madje është munduar që të caktojë një takim me një tinejxhere të cilën e ka pas edhe nxënëse, dhe përveç tjerash ai i ka dërguar asaj lule, ëmbëlsira dhe ndërkohë është pajisur me numrin e saj të telefonit.

Për më shumë, profesori ka postuar edhe një status në të cilin shkruan, “Unë nuk jam gjinekolog, por do të hidhja një sy brenda”. Për këtë gjest, profesori gjithsesi është suspenduar nga puna.
 
Top