• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Passwordet qe kujton me kollaj!

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,003
Pikët
113
Vendndodhja
Cilat jane fjalekalimet me te perdorura?
Kete e ka zbuluar nje gazete amerikane “Errata Security” duke analizuar nje kampion prej 28mije password te vjellura nga nje pirat informatik.
Reth 16% jane emrat e tyre,14% sekuenca numrash (me e perdorura 1234) ose shkronja te njepasnjeshme ne tastiere (QWERT ose ASDFG).
Ndersa 4% perdor kaq shume fantazine dhe si password perdor fjalen "password".
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
seriozisht :p edhe un e kisha von re haha :p por shqiptaret mesa kam pa perdorin me shum ditelindjen e tyre psh 150788 ose 15.07.88 ose 15i72009 :pp
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Titulli: Passwordet qe kujton me kollaj!

eh passwordi im gjehet kollaj fare nga ato qe me njohin :D
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,247
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Passwordin tim nuk besoj se e di . dhe nuk besoj ta mesoj njeri pervec atyre qe kan acces per ta pare ate :D)
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Titulli: Passwordet qe kujton me kollaj!

une ve pas ndonje gje qe kam afer cdo here se e harroj psh drita:p
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Passwordet qe kujton me kollaj!

Data e lindjes eshte shume here pass i burrave,arsyeja haresa.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Passwordet qe kujton me kollaj!

...Kto te gjitha ishin PASS, qe kujtohen me kollaj, dhe mund te vidhen akoma me kollaj
Provoni te vendosin PASS , si p.sh : #[email protected]\|)^%(

-profesor-
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Passwordet qe kujton me kollaj!

Ata 4% qe perdorin fjalen "password"kane munges fantazie po nuk kane mangesi me memorjen.Edhe 1234 eshte e lezeçme.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Passwordet qe kujton me kollaj!

haha

..Jamais Ju lutem :p

p.s mos harro te gjitha kto (symbols ose shenja ) vendosi me kllapa ( *&^%$#@~)

:p
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,742
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Passwordet qe kujton me kollaj!

me nje forum tjeter fjalkalimin e kam pas "Bad Boy Boogie" e dikush ( me duket Serafimi ) ma pat vjedh edhe pat postue fjal te pista edhe asht grindur e kercnue super moberatorit... sa intersante qe ishte ngjarja ... u patem bo dy veta kunder supermoderatorit .. :D haha haha
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,742
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Passwordet qe kujton me kollaj!

"Bad Boy Boogie" nuk me duket se asht fjalkalim i let per tu gjetur.. ...
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Passwordet qe kujton me kollaj!

me nje forum tjeter fjalkalimin e kam pas "Bad Boy Boogie" e dikush ( me duket Serafimi ) ma pat vjedh edhe pat postue fjal te pista edhe asht grindur e kercnue super moberatorit... sa intersante qe ishte ngjarja ... u patem bo dy veta kunder supermoderatorit .. :D haha haha
Nuk ta vodha,vetem sa e perdora per interes tat,pastaj ta lash siç e kishe.Vjedhje eshte kur e perveteson,si puna e votes.
As per nder nuk ma di,po mos isha un nuk kishin per te perjashtu.

Busave,meqe duhet te ndihmojm njeri tjetrin,si e ke fjalkalimin ketu..
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,742
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Passwordet qe kujton me kollaj!

Nuk ta vodha,vetem sa e perdora per interes tat,pastaj ta lash siç e kishe.Vjedhje eshte kur e perveteson,si puna e votes.
As per nder nuk ma di,po mos isha un nuk kishin per te perjashtu.

Busave,meqe duhet te ndihmojm njeri tjetrin,si e ke fjalkalimin ketu..
NUK KAM HIIQ fjalKaLIM-SE nuk Me NEVOITET ;;35111!!!!!)

haha haha
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Passwordet qe kujton me kollaj!

Busa , mos gabo me tregu :p Jo per gje po mbase i hyn ne pun moderalleku E.Rames :p
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Passwordet qe kujton me kollaj!

NUK KAM HIIQ fjalKaLIM-SE nuk Me NEVOITET ;;35111!!!!!)

haha haha
Pse futesh abuziv edhe ketu ne forum ?.
Busave tregohe fjalkalimin,se vet ke thon qe je 100% i sinqert..
Tregohu njeher i sinqert,mos mundo miletin.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,742
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Passwordet qe kujton me kollaj!

Busa , mos gabo me tregu :p Jo per gje po mbase i hyn ne pun moderalleku E.Rames :p
Edi asht agjent i Serafimit .. don mu bo SuperModerator , pastaj mua me me prejashtu ..edhe une mu bo sikuerse SystemA ; mungesa e te cilit po duket kjarte tek temat e muzikes...
 
Top