• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pastrimi i SWAP ne ëdo fikje komjuteri

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Kur nuk ka me RAM te mjaftushem windows perdor nji dosje qe quhet SWAP per te magazinuar gje te cilen normalisht e ben kur ka RAM te mjaftushem
Por nese RAM lirohet gjat ëdo ndezje ose hapje kompjuteri e kunderta ndodh me SWAP i cili zmadhohet gjithmon e me shum dhe mban te dhena qe jan te panevojshme dhe qe mund te perdoren nga nji njeri me qellime te keqija qe quhet hacker lol
pra per ta pastruar kete dosje gjat ëdo hapje dhe mbyllje te kompjuterit kto jan hapat

1.start
2.run
3.shkruani regedit dhe klikoni oki
4. ne regjister gjeni kete linjen HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management
5.ne anen e djatht te dritares qe hapet beni klikim te dyfisht ose double click
mbi kete vler=ClearPageFileAtShutdown
dhe zgjidhni numrin 1 te te dhenat e kesaj vlere
klikoni oki dhe beni restart kompjuterin tuaj
ky manovrim e ngadaleson 5 deri ne 10 sekonda komojuterin tuaj gjat fikjes por ka ana shum pozitive ne pergjithsi
 
Top