• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

PCA map e te testuarve te antarve te TA ne EUROGENE K15

Anëtar
Aug 20, 2014
Postime
180
Pikët
0
Vendndodhja
Mitrovicë, Dardania
Shumica apo asnje mund te mos jene te njohur per ju ne kete forum ngase te gjithe jane antare te TA duke perfshire dhe mua jane te testuar dhe te vendosur ne harten te cilen e kam bere vete sipas vlerave gjenetike.


Ketu ka disa te tjere te cilet nuk jane te vendosur ne harten e siperme ngase nuk i njoh dhe per kete shkak si kam perfshire.
 

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,545
Pikët
48
Përgjigje e: PCA map e te testuarve te antarve te TA ne EUROGENE K15

Une jam kusheri me kete Duhan, por me 4 distanca gjenetike.
 
Anëtar
Aug 20, 2014
Postime
180
Pikët
0
Vendndodhja
Mitrovicë, Dardania
Përgjigje e: PCA map e te testuarve te antarve te TA ne EUROGENE K15

Une jam kusheri me kete Duhan, por me 4 distanca gjenetike.
Mendon ne y-dna ku ndani te njejten linje j2b2, e pashe ne forumin tjeter tek foleja.

Ne autosomal qe merr vlerat e pergjithsume gjenetike jam edhe une kusheri me Duhanin (4th remote cousin) vetem se ne y-dna i perkasum linjes te ndryshme, ai j2b2 kurse une E-V13, mendoj qe kjo afersi gjenetike vjen nga ana e nanes qe vien nga i njejti regjion (drenices).
 
Top