• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

PDK tani po nis Misionin e Ri

Llapi

V.I.P
Banned
Anëtar
Dec 22, 2011
Postime
11,688
Pikët
48


PDK tash pe’nisin Misionin e Ri


GazetaExpress E premte, 22 Gusht 2014 15:40
PDK iu ka gëzuar shumë vendimit të sotshëm të Gjykatës Kushtetuese. Pas këtij vendimi, kjo parti thotë se tash mund ta nis Misionin e Ri.

Partia Demokratike e Kosovës e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Kushtetuese në lidhje me kërkesën e 30 deputetëve për ta shqyrtuar kushtetutshmërinë e vendimit për zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit të Kosovës në seancën konstituive të mbajtur më 17 korrik.

“Partia Demokratike e Kosovës e vlerëson këtë vendim si një akt të vendosjes së kushtetutshmërisë në vend dhe si një tregues të fuqishëm se vullneti i qytetarëve të Kosovës, i shprehur në zgjedhjet e përgjithshme të datës 8 qershor, është suprem dhe i patjetërsueshëm”, është thënë në komunikatën e PDK-së.

Ky subjekt politik u ka bërë thirrje të gjitha palëve ta respektojnë këtë vendim meritor të Gjykatës Kushtetuese në mënyrë që t’i hapet rrugë konstituimit të Kuvendit dhe formimit të Qeverisë. “Partia Demokratike e Kosovës, si prijëse e proceseve shtetformuese në Republikën e Kosovës, do të punojë intensivisht që sa më shpejt të formohen institucionet e reja në Kosovë, në përputhje me mandatin që ka marrë nga qytetarët e Kosovës në zgjedhjet e përgjithshme. Partia Demokratike e Kosovës mbetet e përkushtuar ta implementojë Misionin e Ri për zhvillimin ekonomik të Kosovës, hapjen e vendeve të reja të punës dhe procesin e pandalshëm të integrimeve evropiane”, thuhet më tutje në komunikatë.

Partia Demokratike e Kosovës vlerëson se edhe në mandatin e ardhshëm fryma e bashkëpunimit dhe e qasjes gjithëpërfshirëse në proceset madhore për vendin tonë do të jetë bosht i angazhimit dhe filozofisë politike të Partisë Demokratike të Kosovës. Gjithashtu, PDK-ja ka shprehur mirënjohje për punën profesionale të ekipit të saj, të udhëhequr nga akademik Arsim Bajrami. “Me këtë rast, Partia Demokratike e Kosovës shpreh mirënjohje për punën profesionale të ekipit të saj, të udhëhequr nga akademik Arsim Bajrami”, është thënë në komunikatën e PDK-së.
 

Ganimet

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2012
Postime
5,403
Pikët
48
Vendndodhja
Ne toke
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

A i keni numrat per formimin e kuvendit.Lere ti qka thot gjyka,sepse ky vendim veq sa ka me e shty Kosoven ne nji kollaps politik ,dhe ka me i dhen preteks nderkombetarve te na quajn shtet i brisht e pa takat per te hec perpara.
6 muaj nuk do te kalojn ,plus rreziku te na perseritet qershori i kaluar.Shpresoj qe do ju merdhij Dhjetori nese populli vetdijsohet e nuk deshiron te hec ne vendnumro.
Me 30 parlamentar nuk behet shtet o Llap pamvarsisht qka thot gjykata kushtetuese..
http://images.botasot.info/uploads/largea_ldk-isa-mustafa-konf-9-gusht-2013k-laura-hasani-13782763731408721187.jpg
 

Ganimet

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2012
Postime
5,403
Pikët
48
Vendndodhja
Ne toke
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

4o terrorista i arrestuat,...Qka u ba me 5 tjer qe gjykata ka ngrit padi hhahahh.kum nigjue se e kini lajmru interpolin e gjinja midis Prishtine hahhahaahah.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=fdUNnMQ9g94[/ame]
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
56,566
Pikët
113
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Edhe në Kosovë paska "Rilindje"? :D
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,036
Pikët
63
Vendndodhja
ANTAHKARANA
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

*

Akoma me duket enigme ky titulli.

Ky gazetaruci i PolitikaExpressit ose ka dashur te thoje dicka tjeter ose nuk ka ditur se si shkruhet shkurtimisht "po e nisim".
Tash shtrohet pyetja a eshte ne pyetje pe'nisi (qe mbase iu ka mbetur ne dore :D)i PDK-se apo "po e nisin" (shkurt: p'e nisin).
Kryesore na mbyten gazetarucet e pacavures PoljitikaIkspless me "lajme" senzacionale...

P.S.
Kerkoj ndjese per shprehjet.


*
 

Ganimet

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2012
Postime
5,403
Pikët
48
Vendndodhja
Ne toke
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese që e njeh Partinë Demokratike të Kosovës si grupin më të madh parlamentar, duke i dhënë edhe të drejtën e propozimit të kryetarit të Kuvendit, ka shtyrë drejtuesit e kësaj partie që t’i ndezë motorët. Partia e Hashim Thaçit është duke i menduar tri opsione për dalje nga ngërçi politik në të cilin është futur vendi, vetëm një ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare të 8 qershorit.

Kriza kishte nisur kur blloku opozitar LDK-AAK-Nisma nënshkruar një marrëveshje për krijimin e qeverisë së opozitës, duke u betuar që në asnjë rrethanë të mos lejojnë krijimin e qeverisë “Thaçi 3”.

Burime të gazetës Tribuna brenda PDK-së, bëjnë të ditur se krerët e kësaj partie janë duke e shqyrtuar seriozisht situatën e krijuar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, vendim i cili i jep të drejtën kësaj partie për ta propozuar emrin e kryeparlementarit. Sipas këtij burimi, PDK është duke i menduar tri opsione për zgjidhjen e ngërçit politik.


OPS-CIONET
1.o ne ne pushtet
2. ozgjedhje te rereja ,te reja.....
3. o kthim ne vitin 1945
 

legjenda

V.I.P
Banned
Anëtar
May 26, 2014
Postime
4,206
Pikët
113
Vendndodhja
MAQEDONIA VERIUT
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) bëri të ditur se kryesia e saj ka vendosur që kandidati i kësaj partie dhe koalicionit të saj për Kryetar të Kuvendit të Republikës së Kosovës, të jetë Arsim Bajrami.

Arsim Bajrami është deputet i zgjedhur i Kuvendit të Republikës së Kosovës në të gjitha legjislaturat që nga viti 2001 dhe është hartues dhe bashkëhartues i shumicës së akteve të rëndësishme ligjore dhe nënligjore të zbatueshme në Republikën e Kosovës, thuhet në një komunikatë të Partisë Demokratike.

Nga viti 2003-2006, Bajrami ishte Rektor dhe Prorektor në Universitetin e Prishtinës dhe në vitet 2007-2009 ishte ministër i Administratës Publike.

Së fundmi, në dhjetor të vitit 2012, Bajrami u zgjodh anëtar korrespondent i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës.

Ndryshe, seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, do të mbahet më 12 shtator.Biografia

Prof.dr.Arsim Bajrami

Prof. dr. Arsim Bajrami u lind me 19 mars 1960 në fshatin Medvec të Lipjanit. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, të mesmen në Lipjan, kurse Fakultetin Juridik në Universitetin e Prishtinës e regjistroi në vitin shkollor 1978/1979 dhe e mbaroi me sukses të shkëlqyeshëm. Në vitin 1983/84 regjistroj studimet pasdiplomike në Fakultetin Juridik të Universitetit të Prishtinës, Drejtimi administrativ-politik, të cilat i përfundoj me 15 Janar 1985 ku mbrojti tezën e magjistraturës me temën “Gjyqësia kushtetuese e Kosovës” dhe mori titullin Magjistër i Shkencave Juridiko-Kushtetuese. Studimet e doktoratës me temën “Aspekti normativ i mëvetësisë së Kosovës në periudhën 1945-1994” i mbrojti me sukses në vitin 1996 dhe u promovua Doktor i Shkencave Juridike.

Prof. dr. Arsim Bajrami, është Profesor i të Drejtës Kushtetuese në Fakultetin e Drejtësisë të Universitetit të Prishtinës, ai ka një përvojë të gjatë në procesin e shtetndërtimit, në të cilin proces ka qenë i kyqur që nga vitet e ‘90-ta të shekullit të kaluar. Për më tepër Prof. dr. Arsim Bajrami ka qenë pjesëmarrës në hartimin e të gjitha akteve kushtetuese nga vitet 1990, duke përfshirë Kushtetutën e Kaqanikut, Kornizën Kushtetuese për Vetëqeverisje të Përkohshme dhe Kushtetutën aktuale të Republikës së Kosovës. Në vazhdën e rrugëtimit të tij në rrugën e shtetndërtimit, vlen të theksohet edhe pjesëmarrja e tij në delegacionin zyrtar të Kosovës në Konferencën e Rambujesë në cilësinë e ekspertit juridik po ashtu nga viti 2011 deri në fund të vitit 2012 ka udhëhequr Komisionin ad hoc për ndryshimin e Kushtetutës së Republikës së Kosovës.

Në kuadër të eksperiencave profesionale ndërkombëtare Prof. dr. Arsim Bajrami në vitin 1998 ishte bashkëhartues i Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë, konsulent gjatë hartimit të Marrëveshjes së Ohërit në Maqedoni si dhe së fundi ekspert ndërkombëtarë në hartimin e Kushtetutës së Libisë pas revolucionit të vitit 2011.

Prof. dr. Arsim Bajrami është deputet i zgjedhur i Kuvendit të Republikës së Kosovës në të gjitha legjislaturat që nga viti 2001 dhe është hartues dhe bashkëhartues i shumicës së akteve të rëndësishme ligjore dhe nënligjore të zbatueshme në Republikën e Kosovës. Nga viti 2003-2006 Prof. dr. Arsim Bajrami ishte Rektor dhe Prorektor në Universitetin e Proshtinës dhe në vitet 2007-2009 ishte ministër i Administratës Publike. Së fundmi, në dhjetor të vitit 2012 Prof. dr. Arsim Bajrami u zgjodh anëtar korrespondent i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës.
 

legjenda

V.I.P
Banned
Anëtar
May 26, 2014
Postime
4,206
Pikët
113
Vendndodhja
MAQEDONIA VERIUT
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Deputeti i Partisë së Drejtësisë, Gëzim Kelmendi thotë se PDK duhet që deri të premten ta bëjë publike në ueb faqen e MASHT-it fuqizimin e ndryshimit të udhëzimit administrativ që ndalon shkollimin e vajzave me mbulesë. Ndryshe, ai thotë se nuk do ta votojë kandidatin e PDK-së të premten.
Kelmendi, në një shkrim në profilin e tij në Facebook, ka thënë se ai nuk mund të qëndrojë indiferent përballë shkeljes së të drejtave të njeriut, konkretisht largimit të vajzave nga shkolla për shkak të mbulesës.
Lexoni më poshtë shkrimin e plotë të tij:
“I nderuari Kryetar i PDK,Kryeministër Thaçi,
"1 Shtatori i këtij viti filloi, në Republikën e Kosovës vajzat nuk u lejuan as të iu afrohen dyerve të shkollave fillore dhe të mesme nga drejtorët përkatës.
Kjo shkelje e drejtave të njeriut dhe ky diskriminim fetar i qytetarëve të Kosovës si dhe mos realizimi i marrëveshjes parazgjedhore për ndryshimin e " Udhëzimit Adminstrativ" që ndalon shkollimin e vajzave me mbulesë, ma bën të pamundur votimin e Kryetarit të Kuvendit të propozuar nga PDK dhe juve si Kryeministër.
Unë si Deputet i Kuvendit të Kosovës nga Partia e Drejtësisë, i zgjedhur me votën e qytetarëve të Kosovës, nuk mundem të qëndroj indiferent përballë shkeljes së drejtave të njeriut, konkretisht largimit të vajzave nga shkolla për shkak të mbulesës.
Shkollimin e vajzave me mbulesë e lejon Kushtetuta e Republikës së Kosovës " Neni 38" dhe ligji për Arsimin Parauniversitar të Kosovës "Neni 3, paragrafi 1 dhe 6".
Ky" Udhëzim Administrativ" është në kundërshtim të plotë me Kushtetutën e Republikës së Kosovës, me Ligjin e Arsimit Parauniversitar, me Konventën ndërkombëtare të drejtave të njeriut, me Legjislacionin e Bashkimit Europian.
Nëse Kosova ka zgjedhur rrugën e integrimit në BE, ju keni sfiduar gjitha shtetet e BE, ngase në asnjë vend të BE dhe as në SHBA vajzat me mbulesë nuk largohen nga shkollat fillore dhe të mesme.
Meqë kemi qenë në një listë të përbashkët parazgjedhore dhe situatës politike që po kalon vendi ynë, kërkoj nga ju që deri në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës të e realizoni marrëveshjen që kemi arritur për koalicion parazgjedhor d.m.th. fuqizimin e ndryshimit të Udhëzimit Administrativ" që ndalon shkollimin e vajzave me mbulesë, dhe atë duke bërë publike në ueb faqen zyrtare të MASHT.
Në të kundërtën, ma bëni të pamundur votimin Kryetarit e Kuvendit të propozuar nga PDK dhe juve si Kryeministër.
Me respekt,
Gëzim Kelmendi
Deputet i Kuvendit të Kosovës
Nënkryetar i Partisë së Drejtësisë”.
Fjalët kyçe: Gëzim Kelmendi, shkollat e mesme dhe fillore, vajzat me mbulesë
- See more at: http://lajmi.net/kelmendi--lejoni-vajzat-me-mbulesa-ne-shkolla-ose-ska-vote-per-pdk-ne_100077893.html#sthash.WsjyQj9d.dpuf
 

Ganimet

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2012
Postime
5,403
Pikët
48
Vendndodhja
Ne toke
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

ja kini nis misionit mbrapsht-ju ka dal treni nga binaret.Po ku i kishit menen me i gra trenit perpjet..tash qe ju ka dal nga shpejtsia,frena skini,valla bila veq hormoqi ju pret.
pshtim-shpetim ne as nji variant nuk kini o PDK.-gezuar-
 

legjenda

V.I.P
Banned
Anëtar
May 26, 2014
Postime
4,206
Pikët
113
Vendndodhja
MAQEDONIA VERIUT
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

ja kini nis misionit mbrapsht-ju ka dal treni nga binaret.Po ku i kishit menen me i gra trenit perpjet..tash qe ju ka dal nga shpejtsia,frena skini,valla bila veq hormoqi ju pret.
pshtim-shpetim ne as nji variant nuk kini o PDK.-gezuar-
mision pdk mbaroj kosoves i ni duhet ni pjekuri shum qart :gezuar:
 

Llapi

V.I.P
Banned
Anëtar
Dec 22, 2011
Postime
11,688
Pikët
48
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

mision pdk mbaroj kosoves i ni duhet ni pjekuri shum qart :gezuar:
keshtu kini qef ju qenefat e ldk-se por kot se koti e kini
 

Ganimet

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2012
Postime
5,403
Pikët
48
Vendndodhja
Ne toke
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

keshtu kini qef ju qenefat e ldk-se por kot se koti e kini
zgjedhjen ku e shifni shoku Llap!?
Ndegjova se Arsimi e kishte pergenjeshtru lajmin e rrem se gjoja sdo te kandidoj edhe nji her per kriparlamentar.Nejse sesht shum tragjike kjo...se kini fitu tani mundeni ta provoni prap nji her tjeter ose perseritet hera tjeter prap.


Provoje sa her duesh se Vetfundosjes i ka fru zonja Meri...ska forc politike qe i del perpara,poqese e kupton katundaria drejt,se ju blloku i bensave,i apartamenteve Kreto-Dubajo veshtir se pajtoheni me jeten e fukarave shqiptaro-koqovare~!
 

Llapi

V.I.P
Banned
Anëtar
Dec 22, 2011
Postime
11,688
Pikët
48
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

zgjedhjen ku e shifni shoku Llap!?
Ndegjova se Arsimi e kishte pergenjeshtru lajmin e rrem se gjoja sdo te kandidoj edhe nji her per kriparlamentar.Nejse sesht shum tragjike kjo...se kini fitu tani mundeni ta provoni prap nji her tjeter ose perseritet hera tjeter prap.


Provoje sa her duesh se Vetfundosjes i ka fru zonja Meri...ska forc politike qe i del perpara,poqese e kupton katundaria drejt,se ju blloku i bensave,i apartamenteve Kreto-Dubajo veshtir se pajtoheni me jeten e fukarave shqiptaro-koqovare~!
po dy mundesi jan e tiera nuk ka
ose PDK i ben institucionet ose shkohet ne zgjedhje te jashtzakonshme
 

Ganimet

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2012
Postime
5,403
Pikët
48
Vendndodhja
Ne toke
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

po dy mundesi jan e tiera nuk ka
ose PDK i ben institucionet ose shkohet ne zgjedhje te jashtzakonshme
po se ju matematiken se dini ju thoni numri 30 eshte me i masdh se numri 80.shumica jon LAN,po ju sjeni hiq kerkah1234567890,edhe 12344567890 edhe 1234356790 pra 30 jon ma shum se 80
11111111111111111123456788888888888888890---=qwertyuiop[asdfghjkl;''asdfgjkl;'qwertyuiop[asdfghjkl;zxcvbnm,.qwertghjkl;234567890wertyuiopasdfghjkl;zxcvbnm,.asdfghjklwertyui
tani pytja cila ngjyr eshte me shum?e kuqja pdk,Nisma e kalterta!
 

Llapi

V.I.P
Banned
Anëtar
Dec 22, 2011
Postime
11,688
Pikët
48
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

po se ju matematiken se dini ju thoni numri 30 eshte me i masdh se numri 80.shumica jon lan,po ju sjeni hiq kerkah1234567890,edhe 12344567890 edhe 1234356790 pra 30 jon ma shum se 80
11111111111111111123456788888888888888890---=qwertyuiop[asdfghjkl;''asdfgjkl;'qwertyuiop[asdfghjkl;zxcvbnm,.qwertghjkl;234567890wertyuiopasdfghjkl;zxcvbnm,.asdfghjklwertyui
tani pytja cila ngjyr eshte me shum?e kuqja pdk,nisma e kalterta!
po qa je kah flet bre
po pse spo e formoni ju qe edhe krejt serbija u que ne kam me ju pru ne pushtet
po nuk kini shans

populli e ka votue pdk-ne si parti e pare edhe gjykata kushtetuese dy here jau dha te drejten qe veq pdk ka me i formue institucionet e qa po pritni pra ju bani ne mujshi
 

Skerdilaidas

Super Anëtar
Anëtar
Aug 14, 2014
Postime
1,309
Pikët
38
Vendndodhja
Drenic
Përgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Deputeti i Partisë së Drejtësisë, Gëzim Kelmendi thotë se PDK duhet që deri të premten ta bëjë publike në ueb faqen e MASHT-it fuqizimin e ndryshimit të udhëzimit administrativ që ndalon shkollimin e vajzave me mbulesë. Ndryshe, ai thotë se nuk do ta votojë kandidatin e PDK-së të premten.
Kelmendi, në një shkrim në profilin e tij në Facebook, ka thënë se ai nuk mund të qëndrojë indiferent përballë shkeljes së të drejtave të njeriut, konkretisht largimit të vajzave nga shkolla për shkak të mbulesës.
Lexoni më poshtë shkrimin e plotë të tij:
“I nderuari Kryetar i PDK,Kryeministër Thaçi,
"1 Shtatori i këtij viti filloi, në Republikën e Kosovës vajzat nuk u lejuan as të iu afrohen dyerve të shkollave fillore dhe të mesme nga drejtorët përkatës.
Kjo shkelje e drejtave të njeriut dhe ky diskriminim fetar i qytetarëve të Kosovës si dhe mos realizimi i marrëveshjes parazgjedhore për ndryshimin e " Udhëzimit Adminstrativ" që ndalon shkollimin e vajzave me mbulesë, ma bën të pamundur votimin e Kryetarit të Kuvendit të propozuar nga PDK dhe juve si Kryeministër.
Unë si Deputet i Kuvendit të Kosovës nga Partia e Drejtësisë, i zgjedhur me votën e qytetarëve të Kosovës, nuk mundem të qëndroj indiferent përballë shkeljes së drejtave të njeriut, konkretisht largimit të vajzave nga shkolla për shkak të mbulesës.
Shkollimin e vajzave me mbulesë e lejon Kushtetuta e Republikës së Kosovës " Neni 38" dhe ligji për Arsimin Parauniversitar të Kosovës "Neni 3, paragrafi 1 dhe 6".
Ky" Udhëzim Administrativ" është në kundërshtim të plotë me Kushtetutën e Republikës së Kosovës, me Ligjin e Arsimit Parauniversitar, me Konventën ndërkombëtare të drejtave të njeriut, me Legjislacionin e Bashkimit Europian.
Nëse Kosova ka zgjedhur rrugën e integrimit në BE, ju keni sfiduar gjitha shtetet e BE, ngase në asnjë vend të BE dhe as në SHBA vajzat me mbulesë nuk largohen nga shkollat fillore dhe të mesme.
Meqë kemi qenë në një listë të përbashkët parazgjedhore dhe situatës politike që po kalon vendi ynë, kërkoj nga ju që deri në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës të e realizoni marrëveshjen që kemi arritur për koalicion parazgjedhor d.m.th. fuqizimin e ndryshimit të Udhëzimit Administrativ" që ndalon shkollimin e vajzave me mbulesë, dhe atë duke bërë publike në ueb faqen zyrtare të MASHT.
Në të kundërtën, ma bëni të pamundur votimin Kryetarit e Kuvendit të propozuar nga PDK dhe juve si Kryeministër.
Me respekt,
Gëzim Kelmendi
Deputet i Kuvendit të Kosovës
Nënkryetar i Partisë së Drejtësisë”.
Fjalët kyçe: Gëzim Kelmendi, shkollat e mesme dhe fillore, vajzat me mbulesë
- See more at: http://lajmi.net/kelmendi--lejoni-vajzat-me-mbulesa-ne-shkolla-ose-ska-vote-per-pdk-ne_100077893.html#sthash.WsjyQj9d.dpuf
Nuk e kuptoj pse kembngulin per mi pranu me shku n'shkoll si ningja, kur e dim qe caki i tyne Islamistav (ftyr arapi me mbiemer Kelmend lol) a per ta pru shariatin, dhe ti gurosin granimim? Hipokrit!
 

Llapi

V.I.P
Banned
Anëtar
Dec 22, 2011
Postime
11,688
Pikët
48
Përgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

 
Top