• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pedofili pendohet në fund të jetës

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Një shtetas britanik i dënuar për pedofili ndërroi jetë qershorin e shkuar në moshën 77 vjecare, por pasurinë e tij prej 400 mijë stërlinash ia ka lënë trashëgimi një shoqate fëmijësh të quajtur “Girl Guides”.


Reginald Forester-Smith i dënuar me 8 vjet heqje lirie për ngacmime seksuale ndaj tre të miturve, përfshi këtu edhe vajzen e tij Tori, është penduar në fund të jetës dhe për të korrigjuar dicka nga e shkuara, ai ia fali shumën kësaj shoqate.

Ish fotografi u dënua në vitin 1999 dhe ai kaloi 8 vjet në qeli për gjestet e tij jo të hijshme. Ndërkohë, një i afërm i familjes e ka cilësuar veprimin e 77 vjecarit, “Një gjest i sëmurë”, pasi ai nuk i la asnjë qindarkë vajzës Tori.

“Girl Guides” është një shoqatë që mbështetej fuqimisht edhe nga ish bashkëshorja e Forester-Smith, prandaj ai vendosi t’ia besojë kësaj shoqate shumën e majme.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top