• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Per here te pare ne nje emision shqip diskutohet rreth gjenetikes se shqiptareve!

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,545
Pikët
48
Përgjigje e: Per here te pare ne nje emision shqip diskutohet rreth gjenetikes se shq

E po keni vrejt juve....te qohesh me 04.30 te menxhezit,ne te lexosh qe serbet kenkan me pak sllave se boshnjaket dhe kroatet!!!!!!!!!!!!!!!

Une e bera per vete....dal nga mancuria lindore.

Tungi.
Eshte me se e vertete qe boshnjaket gjenetikisht jane sllavt ma t'paqt n'Ballkanin Perendimor. Pastaj vijne kroatet, te tretët serbet. :D

Boshnjaket: muslimane

Kroatet: katolike

Serbet: ortodoks

Kjo na len me kuptu qe njeriu kriminalitetin nuk e ka ne gjen, por ate e bene kriminel edukimi, nje fe apo doktrine e caktuar!
 
Last edited:

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,545
Pikët
48
Përgjigje e: Per here te pare ne nje emision shqip diskutohet rreth gjenetikes se shq

Ai tha linje 3400 vjecare qe nemos gaboj eshte nje dege e e-v13 qe vjen nga armenia ne ballkan.
Ka dale R1b ky Gjergji.

Sigurisht para 2 viteve e ka bere testin, a ndoshta me heret!
 

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,253
Pikët
83
Une jom J2b2-L283 .. osht e vertet qe proto-Iliret edhe kjo Y-DNA kane ardh prej Kaukasit ... edhe ne DNA Shqipetaret kane pak CHG (Caucasus Hunter Gatherer)

Ka pas do njerz qe kane mendu qe jom Chechen per shembull nga pamja bile edhe Chechenet vet xD Mendoj qe keto te dyat kane dicka te perbashket ... apo jane te lidhet

Gjergji nuk osht Trojet

Trojet osht Flori nga projekti .
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,338
Pikët
83
..maqedonasit erdhen nga kaukazi dhe me vete kishin nje rrace si pune gollobordesish apo kuajsh brun te piset. ketyre u falen shqiperine meqe ishte vend kenetor dhe i piset dhe ata nuk mund te rronin dot kurse pellazgeve u pelqenin keto hapesira. Ata ishin si kuajt e eger dhe nuk dinin cishte liria apo drejtesia shenon nje studiues.
 
Top