• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mendo per nje moment, kur has ne veshtrimin e dikujt qe te pelqen dhe ndjen se zemra i shpejton rrahjet.ndjen nje lemsh ne stomak dhe mendime te cuditshme vertiten ne mendjen tende. Ti arrin te kuptosh kur gjithe qenia tende shperthen nga vrulli i ndjenjave dhe emocioneve.

Arsyeja thote se duhet ecur e sigurt dhe ngadale, por ndjenjat tona jane aq te forta sa behen ato drejtuese te hapave tane.
Shkojme drejt asaj qe e quajme dashuri betohemi se do zgjas pergjithmone.Lumturohemi kur marrim dhe japim dashuri.Mendoj se dashuria zgjat pergjithmone ne zemer dhe mungesa dhe malli qe te kapelon del mes loteve kur e bind veten se ti qenie njerzore nuk do jesh afer as per te pershendetur.
Besoj se keto jane caste te pakta dhe vetvetiu lind pyetja "Perse dashuria nuk zgjat perjetesisht?"


Si mendoni ju ?
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Jeton !
Theshte ndryshon nuance
p.s nese vertet eshte dashuri
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,009
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

asgje ne kete jete eshte e perjetshme, dhe dashuria eshte pjese e jetes.
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Sepse gjerat e bukura nuk zgjasin pergjithmon.
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
7,134
Pikët
113
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Sepse edhe ne vet nuk jemi te perjetshem .
 

Cleopatra

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 1, 2015
Postime
70
Pikët
0
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Varet ca zgjedhim te besojme.Une besoj qe eshte e pakusht dhe jeton ne eternity!
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
35,145
Pikët
113
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Me duket se e kam thene edhe me pare. Rron bashke me njeriun dashuria sublime prind-femije dhe shpeshhere edhe vice versa. Dashurite e tjera kane per baze interesin dhe rrojne aq sa ai.
Mendimi im ky, keshtu qe mos u trembni. :)
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
7,914
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mendoj se dhe dashuria nuk ben perjashtim nga cdo etap qe ka te beje me jeten e gjalle. Pra eshte cikel relativ qe ka nje nisje dhe qe gradualisht vjen dukue u konsumuar deri sa arrin ne nje moment qe gjithcka kthehet thjesht ne respekt. Por ama ky respekt ja nje force magjike saqe te dy smund te bejne pa njeri tjetrin.

P.S Komplimenta per temen interesante. Ti si gjithmone di te godasesh bukur ;) perqaputhje!!!
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
18,418
Pikët
113
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Qe te mos behet e merzitshme.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,593
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Jeton pergjithmone gjithecka, ne te cilen besojme...me te vertete.
 
Anëtar
Jun 12, 2014
Postime
4,976
Pikët
83
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Na mungon nje doze e mire pesimizmi qe te na beje te qendrojme me kembe ne toke e te mos na lere te pretendojme se kemi firmosur per perfeksionin.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,593
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Midis doktorit te zemres dhe pacientit une zgjedh kete te fundit.

A nuk eshte Dashuria, ILUZION ????
Une e di se jeton....perjetesisht.
 

zirconium

V.I.P
Anëtar
Apr 30, 2013
Postime
16,871
Pikët
63
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Midis doktorit te zemres dhe pacientit une zgjedh kete te fundit.

A nuk eshte Dashuria, ILUZION ????
Une e di se jeton....perjetesisht.
Dashuria nuk matet dot kshu qe nuk kuantifikohet dot ne shkencat ekzakte.
Kshu qe edhe pse smendoj njesoj nuk e imponoj dot mendimin tim ndaj teje. :p
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
35,145
Pikët
113
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Meri une quaj dashuri kur ndodh nga te dyja palet. Kur ndodh vetem nga njera quhet...mos o zot...vetevrasje!

:)

E-he!
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Njerëzit e kanë në dorë, e bëjnë të përjetshme, ose e bëjnë me jetë të shkurtër.

E përjetshmja do punë, prandaj shumica nuk lodhet dhe e bën me jetë të shkurtër.
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
9,328
Pikët
113
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mendo per nje moment, kur has ne veshtrimin e dikujt qe te pelqen dhe ndjen se zemra i shpejton rrahjet.ndjen nje lemsh ne stomak dhe mendime te cuditshme vertiten ne mendjen tende. Ti arrin te kuptosh kur gjithe qenia tende shperthen nga vrulli i ndjenjave dhe emocioneve.

Arsyeja thote se duhet ecur e sigurt dhe ngadale, por ndjenjat tona jane aq te forta sa behen ato drejtuese te hapave tane.
Shkojme drejt asaj qe e quajme dashuri betohemi se do zgjas pergjithmone.Lumturohemi kur marrim dhe japim dashuri.Mendoj se dashuria zgjat pergjithmone ne zemer dhe mungesa dhe malli qe te kapelon del mes loteve kur e bind veten se ti qenie njerzore nuk do jesh afer as per te pershendetur.
Besoj se keto jane caste te pakta dhe vetvetiu lind pyetja "Perse dashuria nuk zgjat perjetesisht?"


Si mendoni ju ?
Vetem ajo qe ke thene me lart "...si qenie njerzore. .." me beri pershtypje, gje qe mendoj se sqarimi i teresishem ne pyetjen nese jemi qenie njerzore ne kuptimin e plote te fjales, jep pergjigje ne pyetjen e "dashurise se perjetshme".
Natyrisht, e kam fjalen per periudhen kohore te disa dhjetviteve te fundit.
 

Ashley

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 8, 2015
Postime
400
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane,Albania
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Sot te rinjte e kembejne gjendjen shpirterore me ate materiale fatkeqesisht :(
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,273
Pikët
113
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Do hulumtime thone qe femrave ju bie interesi mbas 2-3 vjetesh!
 

Ema

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 29, 2013
Postime
1,212
Pikët
0
Përgjigje e: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

...dashuria e vertete pastaj shendrrohet ne thesar te bukur shpirteror i cili jeton pergjithmone...
 
Top