• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Perse femrat kerkojne te jene siper meshkujve ?

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,003
Pikët
113
Vendndodhja
1- perse femrat kerkojn te jen siper meshkujve ?
kur natyra nuk ja dhuroj ate ?
2- perse ne te gjithe boten ligji eshte ne favor te femrave edhe jo ne menyr te barabarte ?......mos kjo eshte qe femrat nuk jan te afta te ecin vetë ?
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Gjithmon i dobti kerkon tket nji shanc me e mund te fortin kjo esht lufta e perjetshme e sekseve te kunderta.
Shyqyr zotit qe jena me te fort se kto jan mizore se njohin fjalen mshir edhe kur tradhtojn jan me te poshtra se meshkujt 100 her
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Titulli: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujveë

... Nuk ka ndonje pergjigje te qendrueshme me kete pyetje por jetojne ne nje shoqeri paksa ironike por njekohesisht ne boten e xhelozise,ambicjes edhe panvaresisht gjinise cdokush do te deshironte te ishte superior kundrejt te tjereve. Ne njefare menyre ndjesia e superioritetit le vend per tu ndjere me i vleresuar por jo gjithmone me te drejte!
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujveë

mashkulli komandon boten. mashkullin e komandon femra ;) beni pak ju llogarit.:)
 

Ana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
154
Pikët
0
Vendndodhja
Somewhere far from home
Re: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujveë

hahahaha A bravo !!! burri eshte koka por gruaja eshte qafa e kthen koken nga te doje ajo :D
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Titulli: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujveë

teme e bukur kjo mendimi im ky:p mashkulli komandon boten dhe qe mashkulli te ece perpara ne jete do te kete nje partnere te forte ne krah gje qe eshte femra femra jo qe ehste aq e zgjuar po me levizjet dhe me veprimet e saja mund te ndryshoje cdo gje cdo plan dhe keshtu dhe mendjen e mashkullit(psh po te jete nje femer ne koke te qeverise ajo sben dot vete perpara pa e pasur nje siguri ne mbeshtetje gje qe ehste mashkulli )keshtu qe si mashkulli si femra ja kan nevojen njeri tjetrit dhe qe te ecin me perpara duhet te jene ne cdo hap me nejri tjetrin ne cdo aspekt te jetes:p
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Re: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujveë

hahahaha A bravo !!! burri eshte koka por gruaja eshte qafa e kthen koken nga te doje ajo :D
Kesaj i thon ti besh qefin vetes, po nuk i tha koka se nga te kthehet ngelet e takume ne nje ane -qesh- -qesh-

Femra kerkon te jete siper mashkullit sepse eshte poshte, edhe mashkulli po te ishte poshte femres do deshte te ishte siper femres
 

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,002
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujve ?

Ne ditet qe jetojme duket shume e qarte se femra ka arritur ka arritur ta mposht mashkullin.

Pamvarsisht se gjithmone femra esht pare si karakter i dobet esht ne gjendje te bej shume gjera.

Persa i perket "pse femra kerkon te jet siper mashkullit" ju meshkujt gjithmone rrini me friken se do tu mposhtim ne kuptimin e mire te fjales, gjithmone u mposhtim, me te mire kuptohet sespe pa neve skeni JETE ;)
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,205
Pikët
113
Përgjigje e: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujve ?

Ne ditet qe jetojme duket shume e qarte se femra ka arritur ka arritur ta mposht mashkullin.

Pamvarsisht se gjithmone femra esht pare si karakter i dobet esht ne gjendje te bej shume gjera.

Persa i perket "pse femra kerkon te jet siper mashkullit" ju meshkujt gjithmone rrini me friken se do tu mposhtim ne kuptimin e mire te fjales, gjithmone u mposhtim, me te mire kuptohet sespe pa neve skeni JETE ;)
Na mposhtni,e vertete kjo.
Por edhe pa neve nuk jetoni dot...
 

Albi

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 18, 2010
Postime
4
Pikët
0
Vendndodhja
Ne toke !
Përgjigje e: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujve ?

Sepse eshte pozicioni me i mire :p
 

dr_iton

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 18, 2010
Postime
5
Pikët
0
Përgjigje e: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujve ?

Ke neve thuhet se koka e shtëpisë është burri, kurse gruaja është qafa e shtëpisë.
Si thotë qafa, ashtu edhe kthehet koka.
Pak mahi ishte kjo.

Jo unë mendoj se gjithëher ankesat vijnë nga ana që është më e ligë sepse thuhet që i forti të rrah dhe s'të lë të qash.

Gjithëherë mendoj se inati i femrave është se dëshirojnë të jenë të barabartë me meshkuj sepse nuk mund t'i bëjnë ca gjëra që mashkulli i bënë, mirëpo mashkulli me butësinë e tij i ka dhënë aq shumë të drejta sa që një ditë të gjithë meshkujt do të protestojnë për të drejtat e tyre të "cunguara".

Gati harrova edhe një thënie ta ceku (asgjë personale):
Flokë të gjata dhe mend të shkurta.

P.S. Nuk kisha për qëllim ofendimin, por nxitjen e gjinisë së kundërt për debat pak më të gjallë.

Përshëndetje.
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujve ?

Ke neve thuhet se koka e shtëpisë është burri, kurse gruaja është qafa e shtëpisë.
Si thotë qafa, ashtu edhe kthehet koka.
Pak mahi ishte kjo.

Jo unë mendoj se gjithëher ankesat vijnë nga ana që është më e ligë sepse thuhet që i forti të rrah dhe s'të lë të qash.

Gjithëherë mendoj se inati i femrave është se dëshirojnë të jenë të barabartë me meshkuj sepse nuk mund t'i bëjnë ca gjëra që mashkulli i bënë, mirëpo mashkulli me butësinë e tij i ka dhënë aq shumë të drejta sa që një ditë të gjithë meshkujt do të protestojnë për të drejtat e tyre të "cunguara".

Gati harrova edhe një thënie ta ceku (asgjë personale):
Flokë të gjata dhe mend të shkurta.

P.S. Nuk kisha për qëllim ofendimin, por nxitjen e gjinisë së kundërt për debat pak më të gjallë.

Përshëndetje.
shyqyr aman qe ky mashkulli ''zemer mire'' na ka dhene ca te drejta..
ju falenderojme o meshkuj nga thellesi e shpirtit dhe perulemi perballe ''madheshtise dhe zemergjeresise tuaj '' pfff`thankyou`-go-:confused:
qe thua ti djalosh ne natyra apo Zoti (per besimtaret) ne na ka bere te ndryshem por dhe te barabarte.. kur lindim lindim te gjithe nga nje nene dhe te gjithe bejme pjese ne nje grup qe quhet njerezi. natyra e zoti na kane bere te ndryshem por ndryshimet tona bejne po qe ne te jemi te domosdoshem per njeri-tjetrin..ndaj per mendimin tim nuk ka superioritet ne kete mes, por ka vetem barazi me diferencat e duhura...
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,171
Pikët
113
Përgjigje e: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujve ?

Eshte bukur ta shohesh boten nga siper , prandaj na pelqen :D
 

Disturbed

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 20, 2010
Postime
109
Pikët
0
Vendndodhja
Kosovë
Përgjigje e: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujve ?

...tek une ende ska ndodh kjo gjë....
- qdo here siper kam qen....-party-
 

Albi

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 18, 2010
Postime
4
Pikët
0
Vendndodhja
Ne toke !
Përgjigje e: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujve ?

hahahahahahahahahahaha jo gjithmone :p
Une them ta bejne me rradhe ,si ne demokracin greke :p;))
Knej ka ne thone :
Ne ato maja rripa-rripa
her ma hype ,her ta hipa :p:d
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujve ?

1- perse femerat kerekojn te jen siper meshkujve ?
kur natyra nuk ja dhuroj ate ?
2- perse ne te gjithe boten ligji eshte ne favor te femerave edhe jo ne menyr te barabarte ?......mos kjo eshte qe femerat nuk jan te afta te ecin vetë ?
Siper si?- ne zgjuarsi fatkeqesisht jane :D
Ligj?----- i mbron nga forca e palogjikshme Burre :D
pra jo se jane te paafta per te mposhtur nje Burre thjeshte Burri eshte aq egoist edhe i ceket sa se ne mes te bisedes perdor armen e injorances Forcen :p
jo te gjithemeshkujt jane te till eeee:d
 

dr_iton

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 18, 2010
Postime
5
Pikët
0
Përgjigje e: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujve ?

Postimi origjinal është bërë nga Mandi
1- perse femerat kerekojn te jen siper meshkujve ?
kur natyra nuk ja dhuroj ate ?
2- perse ne te gjithe boten ligji eshte ne favor te femerave edhe jo ne menyr te barabarte ?......mos kjo eshte qe femerat nuk jan te afta te ecin vetë ?
Femrat dijn të hecin vetë, dhe sipas mendimit tim femrat janë si fëmiu, po si mbajte nën kontrollë, t'a djegin shtëpinë.

Nuk di si të shprehem, mirëpo mund të them se femrat janë më të pamëshirshme ndaj meshkujve dhe ndaj gjinisë së tyre sesa meshkujt.
Nuk e di pse e gjelozojnë aq shumë njëra tjetrën.
A mos ndoshta nuk don ato të shohin dikënd sipër tryre prandaj edhe kan atë kërkesën që të jenë dominante.
Kam një pyetje.
Kush e futi djallin në gastare?
E di që mashkulli jo.

Përshëndetje.
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Përgjigje e: Perse femerat kerkojne te jene siper meshkujve ?

apo se ven ujin ne zjarr ata meshkujt shqiptare se ca kerkojne femrat...ne pergjithesi ata ku te te ulin mos e ngresh koken kurre....ndersa ktej nga bota e civilizuar moderne kush eshte me i zoti del perpara nese femrat kan me shume vullnet dhe deshiren per te care perpare dhe ju meshkujt e keni mendjen me lujt lojra ne kompjuter a me ndejt ne kafene mengjes dreke darke atehere seshte faji jon :)
 
Top