• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Le te perpiqemi te pershkruajme besimin tone secili sipas menyres se vet te besimit me tre fjale. Dhe perpiqu te gjesh se c'fare besimi ka postuesi siper teje.
Nuk lejohen ofendimet dhe fjalet e pakendshme.

Une po filloj i pari .

Jezusi eshte Zot.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,426
Pikët
113
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

Ateisti eshte i ndershem.
 

bomber

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
142
Pikët
0
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

Ich bin der Übermensch
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

Besim, Shprese, Dashuri.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

Musliman elhamdurila

paqe meshir e pasterti
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

jam ateist nuk me interesojne fare besimet fetare
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

Jezusi te do ty.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,426
Pikët
113
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

UNE dua jeten
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

Jezusi = Jeta e perjeteshme
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

Vetem Jezusi Shpeton
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

Myslimanizmi eshte feja me e re, e per rrjedhim edhe me e paster.
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

Jo, une nuk besoj dhe nuk shkruaj ne kto tema pergjithesisht... por ishte nje abstragim nga pytja e temes, nisur nga avatari Juaj ( pa keqkuptim pls)


-paqe-
-shok-

Mos u shqeteso

Vetem se u cudita shume , duke menduar se mos kishe nje besim te atille fetar.

Avatari im ka nje kuptim do ta them duke e pershkruar besimin tim fetar me tre fjale perseri tani.
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

Luani i fisit te Judes
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

nga e gjete kete alem ?
Une i respektoj te gjitha fete,se jetoj ne mes te gjermaneve,por aq sa di une per fene time eshte 600 vjet me e re nga Kristianizmi.
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale

Feja ime nis Me Fjalen "Mama" Fjala e pare qe une kam shqiptuar.
 
Top