• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Personaliteti Juaj....

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Personaliteti Juaj....

jam e ndame kam 5 kalamoj lol
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Personaliteti Juaj....

Jam :serioze..aty ku duhet sigurisht jete live
nevrike.... kur me acarojn padrejtesisht
e gallates dhe e qyfyreve me ata qe njof..e qe kam koifodenca
kokmushke..po e desha dicka do e arrij ose plas :D
llastice..si femi..
jam teper korrekte.. etj..kismet se flasim prap :D
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

perpiqem te mos ndikohem nga paragjykimi i te tjereve per dike apo dicka
bej kompromise per cka s'me cenon ne personalitet
perdor autoironine (ironine e kritiken) per vehten kur e kuptoj se jam kam myt kot diku
"infektoj" shpejt ambientin me humorin qe kam, shakaja, ilaci me i mire
jam e "pameshirshme" me shitmendsit, fjaleshumet e mendimeboshet.
ndonjihere kur acarohem marr kot si .... s'po e them, por shpejt perpiqem dhe e zoteroj situaten, vehten dmth.
nuk mbaj inat gjate, por ama nese me fixohet dikush , aha s'ka me shanse me u kthy pas.
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

nuk di cfare te them. nuk mund te flas per veten time,pasi ajo qe mendoj une per veten time mund te jete e gabuar ne syte e te tjereve..
vec dicka them me bindje : jam optimiste dhe pozitive gjithmone
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,045
Pikët
113
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

Perulje ka vetem per ate qe me solli ne jete!
Per te tjere(a)t ka mirekuptim,respekt ndoshta dicka shume me shume ose e kunderta!
kaq.
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

jam duruese deri diku..pastaj bej bam ...! me pelqen te jap harmoni..buzeqeshur..me pelqen te jem e sakte ne pune dhe serioze..te jap dhe te marr rrespekt. shof vetem drejtimin e jetes time.jam xheloze per ate qe e dua. e shume gjera tjera :)) etj...

ps.te gjitha si them :p
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

I qete dhe i vendosur ne vetvehten time.Nuk ma hedh kush as nuk mundohem te ja hedh kujte.I shtri kembet sa kam jorganin.
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

Toleroj goxha por nuk fal kur kalon kufirin. Nuk nxehem kollaj. Humori eshte arma me e mire per dite te mira dhe per dite te keqia. Bej shume per te tjeret dhe dua te shikoj qe cdo gje e cdo kush te shkoje sa me mire. Shkoj mire me 99% te njerzve, pamvarsisht nga karakteret dhe nivelet. Nuk kam paragjykime, nuk ndikohem nga mendimet e tjereve nese nuk me duken te arsyeshme, dhe mundohem te frenoj mendimet negative qe lindin instiktivisht.
Punoj shume me veten dhe kantjeri kryesor tani eshte te mesoj te mar vendime te prera. Sa te rrojm do mesojm, thote nje fjale e urte.
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

Paskam harruar.... serioze.. po sme pelqen te jem, thjesht kur e kerkon situata ose kur mendoj se jam bere e besdisur "duke folur, qeshur, etj, etj"

Ama ne pikpamje te pare te gjith me thone le pershtypje si shume serioze & mendjemadhe....-brr-
Edhe per mua keshtu thone ! :(
Gjithsesi ata qe me njohin mire me tej e terheqin mbrapsh ate konkluzion ...
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
11,969
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

ç'te them....jam punetore si bleta:D e qeshur si dielli qe ndriçon mengjesin :D
mama ekstra :p nuse per shpi ( lum ai qe me ka lol) dhe, dhe ...jam une pra ...e gjitha koke e kembe ..... duhej te me krijonin nese nuk ekzistoja :p:D lol

haha
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

Teoria e vetes sipas nje studiuesi (profesor.teoricien - psikolog)
Vetja eshte Nje Trekendesh ku :
- Ne qender eshte Ajo (Vetja) qe vijon me :
a) vetja e perceptuar ( si personi e percepton vehten)
b) vetja ideale ( si do te donte te ishte)
c) vetja reale ( si eshte personi realisht)

Atehere, nese pyesim sa prane jemi Asaj qe "Jemi" me te vertete ?
- Sa me te ngjashme te jene a), b) dhe c), aq Me i larte eshte

.....Vetëaktualizimi...

Uroj t`ia kemi dale mbane e te kemi thene, kete te fundit ne postimet tona :)
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

Me fal ti shoqja psikolloge por mendoj qe ai studjuesi ka harruar edhe piken D, veten virtuale.

Pra i bie t'jemi katror dhe jo trekondsha. :D
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

Me fal ti shoqja psikolloge por mendoj qe ai studjuesi ka harruar edhe piken D, veten virtuale.

Pra i bie t'jemi katror dhe jo trekondsha. :D
Ouuu shoku "`rritu`"
OK, dbh te kuptova.Sa per dijeni ai prof.psikologu ka jetu ne kohen kur kishte vetem radio ..
Kjo vetja e katërt e “shëmton “ icik formën.... Trekëndeshi ështe figurë më e pëlqyeshme estetikisht… ee ?


-mendon-...Tani po e kthej me pergjegjesi dhe serio` ndonje pergjigje:

Ne fakt doja te thoja , se keto tre kendveshtrime lidhen me ate qe quhet Personaliteti yne ( s`po e zgjat me perkufizimin e tij,se kushedi cdo me thuash me pas)... :p

Dhe eshte e qarte e per kete jam e sigurt edhe per ty, (pavaresisht humorit me vend qe bere), se Vetaktualizimi eshte shkalla me e deshirueshme per cdo njeri, sepse e ndihmon ne pershtatshmerine ndaj ambientit.

Flm per vemendjen e kushtuar :p-shok-
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

e qeshur,energjike,ironike,nevrike(kur ma bejne per borxh),e embel(me ke dua jo me cdokend)dhe me thojne qe kam po*****por kur me njohin me mir them se ndryshojne mendim....
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

jam serioze si ne pun dhe ne familje, ne shoqeri jam me shume me humor jam tip nervik sa dhe me (mushkonjat me del pun :) ), xhelozin nuk e fali kur e kam ne gjak xhelozoj shume per ate qe e dua ......jam e shoqerueshme me te gjithe....a a se harrova jam tip qe DUROJ shume ama shum! vetem kur te mbushet (thesi me krip) nuk e fali as mamin...
E thash ate qe di un e si me shofin te tjeret ne dukje( pamje) mund te thot dikush tjeter( ato qe me njofin nga afer) me shume s'kam cka te flas

''fustanin qe ta bleva une a se vesh moj per hatrin timmmm'':p
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

me njerezit qe nuk me njohin o qe nuk kane konfidence me mua , mendojne qe jam tip cik i eger dhe e ftohte, ne te vertete jam thjesht e ndrojtur dhe kam veshtiresi te krijoj kontaktin e pare..shpesh here kur flas jap pershtypjen qe jam e zemeruar, por ne te vertete eshte thjesht menyra ime e te folurit kur flas per gjera serioze..ne shume gjera jam impulsive, por kohet e fundit kam mesuar te kontrolloj impulsivitetin tim..ah po , une si zanat duhej te kisha bere psikologen dhe jo ekonomisten , sepse kam nje veti qe i ben njerezit te hapen shume me mua e te me kerkojne mendim :)
kaq per tani
 

snowdrop

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2011
Postime
17
Pikët
0
Përgjigje e: Personaliteti Juaj....

Tip qe mendoj shume, cuditem me disa qe se vrasin mendjen fare.
Vetmine e urrej, dua te jem me njerez perdite. Kur jetoj vetem i jap muhabet kot me se koti (te pergjithshem) njerezve qe bie ne kontakt.
E cilter ne jeten e perditshme. Nevrike kur kam stres.
 
Top