• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pese shenja qe jeni te varur nga Facebook- u...

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...

Pesë shenja se jeni të varur nga Facebook.

Keni profilin tuaj në Facebook? Sigurisht që keni, ndërsa mund të numëroni në gishta njerëzit që nuk kanë Facebook.

Varësia nga Facebook-u ende nuk është listuar zyrtarisht në kolonën e sëmundjeve psikike, por si rezultat i përdorimit të tepërt dhe numrit tejet më të madh të përdoruesve që dita-ditës po regjistrohen në këtë rrjet për shoqëri, shumë shpejt mund të gjendet në ndonjë publikim mjekësorë.

Psikologja, Joanna Lipari, nga fakulteti UCLA ka nxjerrë edhe 5 shenjat që sinjalizojnë se ju jeni të varur nga Facebook.

1. E leni ëndrrën për shkak të Facebook-ut.

2. Në Facebook kaloni më shumë se 1 orë në ditë.

3. Në mënyrë obsesive takoni miqtë e vjetër në Facebook dhe shkruani me ish të dashurit/at.

4. Injoroni punët e vërteta, ndërsa surfoni në Facebook intensivisht përgjatë orarit të punës.

5. Ndjenja se do të dilni nga Facebook-u ju shkakton stres dhe inat.
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Pese shenja qe jeni te varur nga Facebook- u...

1. jo
2.po
3.jo
4.pjo
5.jo
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Pese shenja qe jeni te varur nga Facebook- u...

  1. Jo
  2. Jo
  3. Jo
  4. Jo
  5. Jo

Ne menyre definitive kam ca kohe qe s'kam me fare! :D
 

MarsS

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 20, 2010
Postime
244
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Pese shenja qe jeni te varur nga Facebook- u...

1 jo
2 po
3 jo
4 jo
5 jo
 
Top