• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Peshk krap ose levrek

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massanje tuf majadanoz

nje qepe

2 thelbinj hudher

2 veze te ziera

2 patate te ziera e te qeruara

vaj,krip,uthull,leng limoni

PERGATITJA

Ne nje tenxhere hedhim peshkun pak uje kripe uthull leng limoni dhe ziejme peshkun e heqim e kullojme dhe e vendosim ashtu ne pjaten e servirjes ose presim fileta

Grijme ne mix qepen ,majdanozin ,hudhren,,i hedhim ne pjate ,pastaj hedhim te kuqet e vezez i perziejme me pirun mire e mire,hedhim te bardhat dhe i shtypim dhe ato me pirun derisa te behen uniform si salce,i regullojm me kripe pak uthull ,limon sipas deshires

Vendosim ne pjatance peshkun dhe patatet e ziera dhe salcen e pregatitur

Ju befte mire
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
33,033
Pikët
113
Përgjigje e: Peshk krap ose levrek

krapi eshte peshk i ujit te embel ndersa levreku eshte peshk deti.
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,556
Pikët
38
Përgjigje e: Peshk krap ose levrek

hera pare qe degjoj te futet krapi ose levreku ne tenxhere me uje e te zjeje.

deri tani un e di se shqipot o i fergojne peshqit ne tigan o i pjekin ne tave me qep e hudra etjetj.
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,556
Pikët
38
Përgjigje e: Peshk krap ose levrek

qysh behet krapi salce o admiral..

na trego..
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Peshk krap ose levrek

SEa

Vendosim ne pjatance peshkun dhe patatet e ziera dhe salcen e pregatitur

Ju befte mire
Faleminers :)

Ju....tallafere
 
Top