• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Peshk ne salce arrash

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


pasi e kemi lare peshkun e leme4-5 ore ne krip i lyejme copat e peshkut me miell dhe i skuqim ne yndyre te nxete,ne nje tigan pa yndyre pjekim shume pak miell e leme te ftohet pastaj i hedhim uje te ngrohte merr vale dhe e leme menjane ,ne nje tigan tjeter skuqim nje qepe ne pak yndyre nje spec ne rende dhe domate .ne taven e baltit vendosim copat e peshkut dhe masat e te dy tiganeve ne fund shtrydhim ne tave nje limon hedhim dhe arrat e grira udhrat kripe dhe e leme ne furre 15 -min
 
Top